Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Wyniki konkursu Global Flexo Innovation Awards 2021

Wyniki konkursu Global Flexo Innovation Awards 2021

Firma Miraclon ogłosiła wyniki konkursu Global Flexo Innovation Awards, którego celem jest wyróżnienie firm, które stoją na czele transformacji branży druku fleksograficznego i za pomocą technologii Kodak Flexcel NX tworzą kreatywne, przekraczające granice projekty opakowań komercyjnych. Niezależne jury, złożone z ośmiu ekspertów, oceniło w czasie hybrydowych obrad ponad 200 prac z 24 krajów i wyłoniło 13 zwycięzców, w tym trzech z Europy (Niemcy, Włochy i Wlk. Brytania).

Pozostali zwycięzcy pochodzą z Ameryki Łacińskiej (siedem firm), Ameryki Płn. (dwie nagrodzone prace) i z regionu Azji i Pacyfiku (jedna firma).

Ponieważ podstawowym warunkiem udziału w konkursie była wysoka jakość nadsyłanych prac, zgłoszenia były oceniane według czterech kryteriów: wydajności procesu produkcyjnego w firmie, konwersji z innych procesów druku do fleksodruku, poziomu kreatywności szaty graficznej projektu oraz zrównoważonych praktyk biznesowych w projekcie. Za wyróżnienie w dwóch kategoriach przyznawano nagrody Silver Award (siedmiu laureatów), w trzech kategoriach – Gold Award (pięciu laureatów), a we wszystkich czterech kategoriach – Platinum Award jako potwierdzenie zobowiązania do najwyższej jakości produkcji druku wobec branży i klientów laureatów. W tym roku pierwszym w historii laureatem, który zdobył platynowe wyróżnienie, została firma Lorytex (Urugwaj). Jurorzy przyznali także nagrody główne czterem zwycięzcom, którzy ich zdaniem mają największy wpływ na rozwój procesu fleksodruku.

„W czasach, kiedy wszyscy doświadczamy trudności z powodu pandemii, laureaci konkursu udowadniają, że fleksografia to niezwykle odporna branża, której przedstawiciele wprowadzają innowacje napędzające kreatywność oraz wydajne, spójne i zrównoważone procesy produkcyjne. Wysokie wskaźniki konwersji z innych procesów druku do fleksodruku, skupienie na używaniu stałej palety kolorów i starania w zakresie maksymalizacji produktywności i wydajności maszyn, które również przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju, jaki obserwujemy w wielu pracach, pokazują, jak bardzo nasza branża jest gotowa, by królować w sektorze produkcji opakowań. Bardzo nas cieszy, że do konkursu przystąpili uczestnicy z całego świata i to, że wykazali niezwykłe zaangażowanie w rozwój fleksodruku. To prawdziwa motywacja dla innych firm z branży” – komentuje Grant Blewett, główny dyrektor handlowy, Miraclon.

Pełną listę laureatów konkursu wraz z informacjami o nich oraz nagrodzone prace znajdą Państwo na stronie www.transformingflexo.com.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.