Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Stora Enso w branżowych konkursach dla projektantów opakowań

Stora Enso w branżowych konkursach dla projektantów opakowań

Początek marca to czas rozstrzygnięć kilku konkursów branżowych skierowanych dla projektantów opakowań. Dwa dni po zakończeniu 12. edycji ogólnopolskiego konkursu na opakowanie roku Art of Packaging, w dniu 7-ego marca ogłoszono listę finalistów Recreate Packaging 2018 – międzynarodowego konkursu dla studentów i projektantów zainicjowanego i organizowanego przez skandynawski koncern.

Konkurs Recreate Packaging firma Stora Enso organizuje od 2012 roku w cyklu dwuletnim. Jego czwarta edycja, podobnie jak wcześniejsze, ma promować innowacyjne, proekologiczne projekty bazujące na surowcach odnawialnych. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu, do którego wpłynęło 258 zgłoszeń, są opakowania przeznaczone do żywności dla dzieci. 7 marca Stora Enso ogłosiła skróconą listę jego finalistów: dwunastu w kategorii przeznaczonej dla studentów i pięciu dla profesjonalistów. Podczas uroczystej gali, która odbędzie się 17 maja w Madrycie, z grona finalistów wyłoniony zostanie zdobywca głównej nagrody. W kategorii dla profesjonalistów nasz kraj reprezentują Karolina Lademann (zdobywczyni trzeciego miejsca w poprzedniej edycji konkursu w kategorii dla studentów) i Tomasz Żakowski z projektem „Bacaly Snake”. Natomiast wśród studentów nominowanych do głównej nagrody są m.in. Natalia Dębicka z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (za pracę „Waky-Up Muesli”) oraz Jerzy Łempicki i Magdalena Katana z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (autorzy projektu „Are You Nuts”). Firma Stora Enso ogłosiła też zwycięzców Nagrody Publiczności (o wartości 3000 euro), wybranych w głosowaniu internetowym. Największą liczbę głosów – 2717 - uzyskał projekt „Smart Snack”, którego autorkami są Klaudia Rajca i Martyna Matuszkiewicz z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Jest to opakowanie w formie puzzli, które – aby otworzyć i dostać się do środka – trzeba najpierw odpowiednio ułożyć.
Konkurs Art of Packaging, skierowany zarówno do osób zajmujących się projektowaniem i tworzeniem opakowań zawodowo – właścicieli marek czy przedstawicieli firm produkcyjnych (edycja „Professional”), jak też początkujących – studentów bądź artystów (edycja „Debiuty”), odbył się po raz dwunasty. Jego celem jest promowanie innowacyjności, kreatywności oraz konkurencyjności polskich opakowań na rynkach krajowym i zagranicznym. Nagrodzone projekty są automatycznie nominowane do międzynarodowej nagrody WorldStar, przyznawanej dorocznie przez Światową Organizację Opakowań.

Stora Enso po raz kolejny znalazła się – obok Koenig & Bauer – wśród partnerów głównych tego wydarzenia. Objęła też swym patronatem kategorie „Opakowanie luxure & nature” w edycji „Debiuty” oraz – wspólnie z firmą Heidelberg – „Opakowanie premium” w edycji „Professional”. W pierwszej za najlepszą zgłoszoną pracę jury konkursowe uznało projekt „Kraftwear” autorstwa Mikołaja Chrostowskiego z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jest to seria opakowań na krawaty męskie o geometrycznej formie i niebanalnym sposobie otwierania. Ich motywem przewodnim od strony graficznej stał się niemiecki odłam muzyki elektronicznej lat 70. ubiegłego wieku (stąd nazwa kolekcji). W imieniu Stora Enso nagrodę wręczał Mariusz Lewandowski – menedżer sprzedaży w dziale Consumer Boards firmy Stora Enso. Z kolei w kategorii „Opakowanie premium” edycji „Professional” zwyciężyła firma Hammer Poznań za projekt „Red Geisha” – opakowanie na jedną z najrzadszych odmian kawy arabica. Jak zaznaczyli w swoim werdykcie jurorzy, uwagę oglądającego zwracają tu w sposób szczególny nowoczesny i elegancki design opakowania oraz stonowana grafika z ciekawym kontrastem barw. Doceniono także jego konstrukcję i funkcjonalność, umożliwiające wielokrotne zamykanie i otwieranie opakowania bez ryzyka uszkodzenia. W imieniu Stora Enso autorowi projektu – Łukaszowi Góreckiemu nagrodę wręczył Dmitry Panfilov – dyrektor sprzedaży kartonów i produktów opakowaniowych Stora Enso na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.