Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Ruszyła I edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego

Ruszyła I edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego

15 listopada rozpoczął się I etap Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich, organizowanego przez Wydział Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. Laureaci i wyróżnieni finaliści, łącznie do 20 osób, uzyskają uprawnienia do przyjęcia na studia inżynierskie o specjalności Technologia Poligrafii na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej, poza normalną procedurą konkursową. Uprawnienia te obowiązują w roku uzyskania świadectwa dojrzałości i będą realizowane od roku akademickiego 2017/2018. „Świat DRUKU” objął wydarzenia patronatem medialnym.

Pierwsze 2 etapy odbędą się za pośrednictwem strony internetowej: https://konkurspoligrafia.wip.pw.edu.pl

Po pomyślnym rozwiązaniu pierwszego etapu internetowego można przystąpić do rozwiązania drugiego etapu.
Trzeci etap konkursu odbędzie się w Zakładzie Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej przy ul. Konwiktorskiej 2 w Warszawie.

Harmonogram konkursu:

  • 15 listopada 2016 r. o godz. 12:00 – rozpoczęcie pierwszego oraz drugiego etapu konkursu za pośrednictwem strony internetowej,
  • 15 grudnia 2016 r. o godz. 24:00 – zakończenie dwóch internetowych etapów konkursowych, nie później niż w terminie do 15 stycznia 2016 r. – zaproszenie osób zakwalifikowanych do finału za pośrednictwem poczty elektronicznej,
  • 15 marca 2017 r. o godz. 10.00 etap finałowy w ZTP.

Regulamin konkursu jest dostępny pod adresem strony internetowej konkursu.
W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny 22 831 09 53; 22 234 33 66 lub e-mailowy sip@wip.pw.edu.pl z sekretariatem Zakładu Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii. Dane kontaktowe dostępne są również na stronie internetowej zakładu http://ip.hoff.pl/.
Kierunek nauczania o współczesnej technologii poligraficznej w Politechnice Warszawskiej jest unikatowym kierunkiem w skali kraju. Nowoczesna poligrafia charakteryzuje się dużym udziałem technologii informatycznych oraz technik cyfrowych, a polski sektor poligraficzny odnotowuje największe obroty w Europie Środkowo-Wschodniej i jest pod tym względem na ósmym miejscu w całej Unii Europejskiej.
Laureaci i wyróżnieni finaliści konkursu będą mieli możliwość zdobywania wiedzy i umiejętności w nowoczesnych laboratoriach Zakładu Technologii Poligraficznych Wydziału Inżynierii Produkcji, wyposażonych w specjalistyczny sprzęt oraz najnowocześniejsze oprogramowanie m.in. do grafiki komputerowej, zautomatyzowanego projektowania opakowań, cyfrowych systemów zarządzania produkcją poligraficzną czy zarządzania barwą.
Więcej o Kierunku Papiernictwo i Poligrafia:
http://ip.hoff.pl/
http://studia.tv/videos/papiernictwo-i-poligrafia-na-wydziale-inzynierii-produkcji-politechniki-warszawskiej/,
http://wip.pw.edu.pl/studia/charakterystyka-kierunkow-studiow/papiernictwo-i-poligrafia.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.