Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Rozstrzygnięto 16. edycję konkursu Label Industry Global Awards

Rozstrzygnięto 16. edycję konkursu Label Industry Global Awards

fot. PhotoStudioVercammen / www.labelawards.com

Podczas 40. targów Labelexpo w Brukseli, 24 września 2019 r. miała miejsce ceremonia wręczenia nagród zwycięzcom Label Industry Global Awards (Międzynarodowych Nagród Przemysłu Etykietowego). W wydarzeniu zorganizowanym z wielkim rozmachem wzięło udział kilkuset gości. Konkurs ma na celu wyróżnienie najbardziej innowacyjnych, udanych i wpływowych rozwiązań z zakresu opakowań i etykiet, które powstały na świecie w ciągu ostatniego roku.

W kategorii Innowacyjność (dla firm zatrudniających maksymalnie 300 pracowników), sponsorowanej przez Flint Group Narrow Web, nagrodę zdobyła firma GMG, która opracowała rozwiązanie GMG Calibration Creation Wizard. Służy ono pomocą w tworzeniu dokładnie odwzorowujących kolory makiet etykietowych, opakowań giętkich i pudełek kartonowych. Jury doceniło sposób połączenia oprogramowania GMG Color Management z możliwościami drukarki Epson SC-S80600 w celu uzyskania tak dokładnych, powtarzalnych proofów.

Ta sama nagroda (ale w kategorii firm powyżej 300 pracowników), sponsorowana przez firmę Xeikon, trafiła do Esko za oprogramowanie Esko Print Control Wizard do wykonywania płyt fleksograficznych i form sitodrukowych.

W kategorii Środowisko i Zrównoważony Rozwój, sponsorowanej przez magazyn „Labels & Labelling”, nagrodzono firmę Avery Dennison. Doceniono jej papiery nośne (linery), składające się w 30 proc. ze zrecyklowanego PET, które spełniają techniczne parametry wymagane u tego typu produktów.

Kolejną nagrodą – Wschodzącej Gwiazdy (Rising Star Award), sponsorowaną przez Label Academy oraz firmę Avery Dennison, uhonorowano Roberta Rae z firmy GEW, który od kilku lat zajmuje się opracowywaniem światowej klasy systemów LED.

Wyróżniono także firmę Reynders w kategorii Europejski Przetwórca (European Converter of the Year Award) za błyskawiczne wprowadzenie przez nią na rynek etykiet o specjalnej „lojalnościowej” funkcji, promowanie rozwiązań o zrównoważonym charakterze oraz proekologiczne inwestycje w panele słoneczne i ograniczenie zużycia surowców energetycznych. W kategorii specjalne osiągnięcia (Special Recognition Award) nagrodzono Clive'a Smitha, twórcę Labelexpo, zaś za Globalne Osiągnięcie (R. Stanton Avery Global Achievement Award) wyróżniono Jima DeFife'a, wiceprezesa działu materiałów samoprzylepnych w firmie Multi-Color Corporation.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.