Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Poznaliśmy najciekawsze projekty opakowań

Poznaliśmy najciekawsze projekty opakowań

W dn. 21 września br. w Sewilli odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu European Carton Excellence Awards, organizowanego przez ECMA i Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Tektury i Pudełek Składanych Pro Carton. Celem tej jednej z najważniejszych i najbardziej prestiżowych rywalizacji w dziedzinie projektowania opakowań w Europie jest wyłonienie i docenienie najbardziej efektownych projektów. Co istotne, profesjonalne jury bierze pod uwagę nie tylko estetykę zgłoszonych prac, ale też ich funkcjonalność, innowacyjność, bezpieczeństwo, wygodę użytkowania oraz zdolność do uczestnictwa w gospodarce cyrkularnej. Jakie projekty zyskały największe uznanie jurorów?

Tytułem najlepszego opakowania kartonowego roku 2022 (Carton of the Year) zostało uhonorowane luksusowe, trójwymiarowe opakowanie w kształcie kuli, stworzone przez hiszpańską firmę Alzamora Group dla marki kosmetycznej GERnétic.

W kategorii Zrównoważony rozwój zwyciężyło wyprodukowane z naturalnych włókien opakowanie Boardio firmy Graphic Packaging International na gumę Perfetti Van Melle Mentos. Projekt ten zdobył także Nagrodę Publiczności.

W kategorii Innowacja wygrał projekt opakowania na kosmetyki klasy premium autorstwa Mary Cohr dla Edelmann Group.

Za najlepsze Opakowanie z włókien pierwotnych uznano Dainese Packaging Kit Replacement firmy Lucaprint – opakowanie na trzy typy sportowych ochraniaczy.

Najlepszym Opakowaniem z włókien z recyklingu uznano ECOCLIC firmy Van Genechten Packaging – pudełko składane na kapsułki piorące.

W kategorii Opakowanie na żywność i napoje z włókien pierwotnych zwyciężył projekt opakowania na rum KEVAS – RHUM ARRANGÉ firmy Posson Packaging.

Opakowanie McDonald’s Delivery Cuff firmy Huhtamaki to zwycięzca w kategorii Opakowanie na żywność i napoje z włókien z recyklingu.

„W tym roku otrzymaliśmy rekordową liczbę zgłoszeń, ponad sto. Chcę podziękować i pogratulować wszystkim uczestnikom rywalizacji, którzy wykazali jak zwykle ogromną pomysłowość. Tegoroczni zwycięzcy stworzyli pionierskie rozwiązania opakowaniowe dla produktów, które trafiają w gusta konsumentów dokonujących zrównoważonych wyborów. Opakowanie GERnétic Grupy Alzamora zapewniło sobie zwycięstwo w kategorii Kartonu Roku 2023 dzięki innowacyjnemu podejściu do projektowania. Wyraźnie wpisuje się również w rosnące zapotrzebowanie na przyjazne dla środowiska alternatywy opakowań kosmetyków i środków higieny osobistej” – powiedział Winfried Muehling, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w Pro Carton, komentując wyniki konkursu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.