Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Olimpiada Papiernicza dla szkół ponadpodstawowych

Olimpiada Papiernicza dla szkół ponadpodstawowych

Centrum Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej organizuje Olimpiadę Papierniczą. W rywalizacji, nad którą patronat medialny objął „Świat DRUKU”, mogą brać udział uczniowie szkół ponadpodstawowych zorganizowani w zespoły reprezentujące swoje szkoły. W części finałowej zaplanowano trzy konkurencje: Najdłuższy lot, EkoWieża i Opakowanie.

W finale Olimpiady uczestniczy maksymalnie osiem zespołów wybranych w drodze eliminacji (jeden zespół może liczyć maks. cztery osoby, jedna szkoła może zgłosić do eliminacji dowolną liczbę zespołów). Zadaniem zespołów zgłoszonych do eliminacji będzie rozwiązanie zamieszczonego w internecie testu wiedzy ogólnej z zakresu ekologii oraz znajomości podstaw dotyczących papieru w tym: surowców stosowanych do produkcji, metod wytwarzania papieru, rodzajów papieru, ich właściwości oraz przeznaczenia.

Finał odbędzie się 7 października 2022 r. w PŁ. Zespoły będą miały do wykonania następujące zadania:
- konkurencja „Najdłuższy lot” – wykonanie konstrukcji latającej wykonanej z więcej niż jednego kawałka papieru a następnie przeprowadzenie jej testu. Test polega na wykonaniu rzutu ręcznego tej konstrukcji przez jednego z członków zespołu, z wyznaczonego miejsca. Każdy zespół może wykonać rzut trzykrotnie. O liczbie zdobytych punktów decyduje największa osiągnięta długość lotu w linii prostej licząc od punktu startu do miejsca pierwszego kontaktu z dowolną przeszkodą lub posadzką. Dostępne materiały: papier (różne rodzaje), klej, zszywki, spinacze biurowe;
- konkurencja „EkoWieża” – zbudowanie jak najwyższej konstrukcji o masie własnej nie przekraczającej 200 g, z płaską platformą na szczycie, która utrzyma postawioną pionowo butelkę z wodą o poj. 1,5 l przez co najmniej 1 minutę. Dostępne materiały: papier (różne rodzaje), klej, zszywki, spinacze biurowe;
- konkurencja „Opakowanie” –wykonanie jak najlżejszego opakowania na kulki metalowe. W tym wypadku nie wolno stosować żadnych innych materiałów łączących – poza papierem. Opakowanie musi posiadać uchwyty, które posłużą do zawieszenia go na rurce PVC o średnicy 5 cm i długości 1 m. Konstrukcja utrzymać swoją zawartość przez co najmniej jedną minutę. Głównym kryterium oceny będzie masa własna opakowania. Masa dostarczonych kulek: 1 kg. Dostępne materiały: papier (różne rodzaje). Łączny czas przeznaczony na tworzenie wszystkich konstrukcji: 4 godziny (z przerwą na posiłek dla członków drużyn – zapewniony przez organizatora).

Zgłoszenia należy nadsyłać elektronicznie poprzez formularz zamieszczony na stronie: https://forms.office.com/r/miR1ydfExd. Pełny regulamin konkursu znajdą Państwo na stronie https://inpap.p.lodz.pl/2022/09/13/olimpiada-papiernicza/.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.