Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Laureaci rankingu drukarń Magazynu Literackiego „KSIĄŻKI”

Laureaci rankingu drukarń Magazynu Literackiego „KSIĄŻKI”

Fot. rynek-ksiazki.pl

Tradycyjnie jesienią redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” ogłasza wyniki rankingu najlepszych w Polsce drukarń dziełowych. Uroczyste wręczenie dyplomów – już po raz 18. – odbyło się podczas 26. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. W tej rywalizacji to wydawcy oceniają współpracę z rodzimymi zakładami drukarskimi.

Oddane głosy, przekładane następnie na punkty, recenzują pięć cech: jakość wykonywanej produkcji, terminowość realizowania zleceń, elastyczność na prośby i sugestie klienta, jakość kontaktów interpersonalnych oraz satysfakcja z zakresu świadczonych usług. W tegorocznej edycji rankingu wzięto pod uwagę 110 głosów oddanych na 23 drukarnie.

Wydawcy za najlepszą drukarnię uznali drukarnię Totem.com.pl. Ta nowoczesna drukarnia cyfrowa zajmująca się drukiem książek i akcydensów cieszy się ogromnym zaufaniem wśród klientów. „Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Drukujemy książki w każdym rodzaju oprawy z każdym możliwym uszlachetnieniem” – tak się reklamuje i najwyraźniej jest to klucz do sukcesu.

Na drugim miejscu uplasowała się drukarnia Opolgraf. Opolski zakład ma w rankingu stałe miejsce wśród medalistów. Aż siedem razy głosami wydawców zdobywał pierwsze miejsce i dyplom najlepszej drukarni w Polsce. Firma jest doceniana przez wydawców za komunikatywność, jakość i terminowość. Drukarnia specjalizuje się w wydrukach książek w oprawie broszurowej, twardej, ze spiralą, czasopism czy akcydensów, świadczy również usługi w zakresie wydruków wielkoformatowych na każdym materiale oraz usługi barwienia brzegów książek.

Trzecie miejsce w rankingu zajęła w tym roku Drukarnia Wydawnicza im. W.L. Anczyca. Firma otrzymała najwyższe noty w każdej z pięciu kategorii. Skuteczność, czyli stosunek liczny zdobytych punktów do maksymalnych do zdobycia wynosi 100%. Krakowska drukarnia cieszy się u wydawców pełnym zaufaniem – pod względem rzetelności wykonywanych usług, jak i jakości, a co za tym idzie i lojalnością. Z niektórymi współpraca trwa bowiem nieprzerwanie od wielu lat.

W pierwszej piątce znalazły się również dwie drukarnie cyfrowe: Drukarnia Sowa i Drukarnia Azymut.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.