Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Konkurs na projekt ekologicznego opakowania

Konkurs na projekt ekologicznego opakowania

Organizowany przez Metsä Board międzynarodowy konkurs Better with Less – Design Challenge rzuca projektantom opakowań wyzwanie opracowania przyjaznych środowisku, funkcjonalnych rozwiązań opakowaniowych dla towarów codziennego użytku.

Codziennie na świecie konsumenci zużywają miliardy opakowań, a wraz ze wzrostem liczby ludności zapotrzebowanie na opakowania wciąż rośnie. Duża ilość tworzyw sztucznych stosowanych do ich produkcji stanowi przedmiot troski na skalę globalną, ponieważ każdego roku prawie dziewięć milionów ton plastikowych odpadów trafia do oceanów. Opakowania nadal będą odgrywały ważną rolę w ochronie i promocji produktów, ale wobec wzrostu konsumpcji coraz większego znaczenia nabiera rozsądne korzystanie z zasobów, czyli produkowanie opakowań z surowców odnawialnych i ograniczenie zużycia paliw kopalnych.

Metsä Board wskazuje na decydującą rolę projektantów opakowań: „Projekt opakowania może mieć duży wpływ na środowisko. Musimy znajdować nowe rozwiązania, pamiętać o przyszłych pokoleniach i poszukiwać sposobów tworzenia opakowań, które są bardziej atrakcyjne dla konsumentów, ale w mniejszym stopniu obciążają środowisko. Celem konkursu jest wsparcie innowacyjnego i zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju projektowania opakowań na całym świecie” – powiedział przewodniczący jury konkursowego Cyril Drouet, dyrektor działu projektowania i innowacji Metsä Board.

Oceny prac konkursowych dokona międzynarodowe jury, złożone z ekspertów w dziedzinie opakowań: Terri Goldstein, specjalistka w zakresie promocji marek i projektowania opakowań; Peter Désilets, strateg i specjalista w zakresie wdrażania koncepcji zrównoważonego rozwoju do produkcji opakowań; Marianne Rosner Klimchuck, ekspert w dziedzinie projektowania opakowań i kierownik katedry metod projektowania w komunikacji nowojorskiego Fashion Institute of Technology; Lars G. Wallentin, projektant opakowań współpracujący ze znanymi na całym świecie markami i John B. Mahaffie, futurolog, którego główną specjalizacją są przyszłościowe rozwiązania opakowaniowe.

Do konkursu można zgłaszać projekty opakowań konsumenckich: na posiłki na wynos, preparatów do odnowy biologicznej, kosmetyków, suchej żywności, wykorzystywanych w handlu internetowym i innych. Zgłoszenia można rejestrować za pośrednictwem strony betterwithless.org do 31 marca 2018 roku. Po tym terminie nastąpi ogłoszenie finalistów i zwycięzców. Główną nagrodą w konkursie Better with Less - Design Challenge jest gotówka o wartości 10 tys. euro. Studenci biorący udział w konkursie mogą dodatkowo wygrać możliwość odbycia stażu w zespole usług opakowaniowych Metsä Board w Szanghaju. Finaliści i zwycięzcy zostaną przedstawieni na wiosnę 2018 r. Konkurs można śledzić w mediach społecznościowych, za pomocą hasztagu #betterwithless.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.