Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Konkurs „Wspomnienia o introligatorze”

Konkurs „Wspomnienia o introligatorze”

Stowarzyszenie Introligatorów Polskich organizuje konkurs na opowiadanie lub wspomnienie o introligatorze żyjącym w miejscowości autora lub o takim, którego autor spotkał, lub u którego się kształcił. Treścią pracy powinny być osobiste wspomnienia kontaktu z introligatorem, opis jego kariery zawodowej, pracowni, wykonywanych prac. Konkurs ma na celu rozbudzanie zainteresowania i propagowanie tematyki zanikającego rzemiosła, odszukanie i ocalenie od zapomnienia polskich nestorów zawodu, zarówno żyjących, jak i już zmarłych, oraz odkrywanie historii lokalnej społeczności. Prace można nadsyłać do 31 października 2021 r. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym rywalizacji.

Praca pisemna o maksymalnej objętości 5 stron (ok. 8 tys. znaków) winna być zapisana w formacie PDF. Mile widziana jest dokumentacja fotograficzna. Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy zainteresowani, w szczególności introligatorzy, uczniowie szkół poligraficznych, a także klienci warsztatów introligatorskich. Przy ocenie pracy konkursowej brane będą pod uwagę następujące kryteria: zgodność wypowiedzi z tematyką konkursu, merytoryczna wartość dla dziejów introligatorstwa polskiego, a także poprawność językowa (gramatyczna, składniowa i frazeologiczna oraz bogactwo słownictwa).

Nagrodą główną będzie publikacja wspomnień w Biuletynie Stowarzyszenia Introligatorów Polskich „Introligator Polski”. Zgłoszenie się do udziału w konkursie jednoznaczne jest z wyrażeniem zgody przez uczestnika na nieodpłatną publikację, a także zezwoleniem na wykorzystanie tekst do promowania introligatorstwa. Przewidziano także voucher „dzień w pracowni introligatorskiej” oraz pakiet introligatorskich wyrobów rzemieślniczych wykonanych przez członków SIP. Dodatkową nagrodą dla najbardziej zaangażowanej szkoły będzie publikacja naukowa o tematyce introligatorskiej oraz zwiedzenie warsztatu lub wystawy introligatorskiej.

Kartę zgłoszenia, którą można pobrać ze strony Stowarzyszenia Introligatorów Polskich introligatorzypolscy.org.pl, należy przesłać na adres mailowy: kontakt@introligatorzypolscy.org.pl do 31 października 2021 r.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.