Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Finał European Carton Excellence Award 2022

Finał European Carton Excellence Award 2022

Podczas Kongresu European Carton Makers Association w Krakowie (15–16 września 2022 r.) tradycyjnie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu European Carton Excellence Awards, organizowanego przez ECMA i Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Tektury i Pudełek Składanych Pro Carton. Jakie projekty zyskały największe uznanie jurorów?

European Carton Excellence Award honoruje efektowne koncepcje opakowań, które już odniosły sukces na rynku i jest jedną z najważniejszych i najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie projektowania opakowań w Europie. W przypadku tej nagrody nie chodzi tylko o estetykę – jury musi przekonać się również do funkcjonalności i zdolności do uczestnictwa w gospodarce cyrkularnej.

Tytułem najlepszego opakowania kartonowego roku 2022 (Carton of the Year) zostało uhonorowane opakowanie na pomidorki koktajlowe General/Snack Tomatoes, autorstwa Rutgers Printing & Packaging Solutions, wykonane w całości z bezpiecznej dla żywności tektury z odnawialnych włókien pierwotnych, produkowanej przez Stora Enso.

W kategorii Zrównoważony rozwój zwyciężyło elastyczne rozwiązanie Van Genechten Packaging dla pakietu szamponów i odżywek Herbal Essences, stworzone przy użyciu kartonu z Metsä Board.

W kategorii Innowacja wygrał projekt opakowania od firmy WestRock dla Sanpellegrino Aranciata Rossa firmy Nestlé.

Za najlepsze Opakowanie z włókien pierwotnych uznano nośnik PleioFlow RF Device wykonany z kartonu firmy Holmen Iggesund, zgłoszony do rywalizacji przez firma Faller Packaging.

Najlepszym Opakowaniem z włókien z recyklingu uznano monomateriałową, multigniazdkową listwę zasilającą Fanton Relife firmy Lucaprint.

W kategorii Opakowanie na żywność i napoje z włókien pierwotnych zwyciężył projekt opakowania e-commerce Autajon Durero Packaging dla butelek Match Tonic.

Opakowanie na ziemniaki firmy MM Packaging to zwycięzca w kategorii Opakowanie na żywność i napoje z włókien z recyklingu. Do jego wykonania użyto kartonu produkowanego przez MM Board & Paper.

Nagrodę publiczności zdobył kalendarz adwentowy firmy Ducaju, wyprodukowany z tektury BillerudKorsnäs, przywodzący na myśl dzieło sztuki.

„Jesteśmy naprawdę dumni z wysokiej jakości zgłoszeń do tegorocznej odsłony konkursu European Carton Excellence Awards. Projekty stają się coraz bardziej wyrafinowane i zróżnicowane, z większym naciskiem na obsługę konsumenta i wykorzystanie materiału. Z biegiem lat wartość środowiskowa kartonów i tektury stała się bardziej znacząca. Zgłoszenia z 2022 roku wyraźnie dokumentują przewagę, jaką karton i pudełka składane zajmują na drodze do cyrkularności. Prawdziwe symbole zmian. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili się do konkursu. Nie możemy się doczekać, aby usłyszeć jeszcze więcej o ich sukcesach w nadchodzącym roku i zapraszamy wszystkie firmy do ponownego zgłoszenia w przyszłym roku” – powiedział podczas gali Winfried Muehling, dyrektor generalny Pro Carton.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Mijający rok przyniósł branży opakowań wiele zmian. Nowa rzeczywistość kształtowała lokalne gospodarcze relacje biznesowe, a kwestie łączności, cyfryzacji, automatyzacji i zrównoważonego rozwoju stały się podstawą produkcji. Jean-Pascal Bobst, prezes firmy BOBST, analizując minione miesiące, przedstawia wnioski na temat przyszłości tego sektora.

25 listopada br., podczas Gali Jubileuszowej Polskiej Izby Druku, poznaliśmy laureatów XXII edycji konkursu Złotego Gryfa. Jest to największy i najstarszy w Polsce konkurs obejmujący całe spektrum produkcji poligraficznej, gdzie oceniana jest wyłącznie jakość wykonania produktu. Jak już informowaliśmy, w tegorocznej edycji rywalizacji prestiżową statuetką nagrodzono wydanie nr 6/2021 „Świata DRUKU” (kategoria: Czasopismo wielobarwne). Jakie inne produkty rodzimej poligrafii zdobyły wyróżnienie?

Za nami kolejna wystawa skierowana do branży handlu detalicznego – w Warszawie w dn. 23–24 listopada br. odbyło się największe, jak podkreśla organizator, wydarzenie tego sektora w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow. Podczas wystawy, nad którą patronat medialny sprawował „Świat DRUKU”, przedstawiciele sieci i centrów handlowych, najemcy i właściciele sklepów mogli znaleźć rozwiązania niezbędne do prowadzenia działalności. W tym roku producenci technologii i wyposażenia szczególnie promowali nowości, oparte na automatyzacji i robotyzacji.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.