Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Doskonałość w świecie etykiet

Doskonałość w świecie etykiet

Zwycięzcy 42. edycji konkursu FINAT Label Competition 2022

FINAT, europejskie stowarzyszenie producentów etykiet, ogłosiło wyniki najnowszej odsłony konkursu FINAT Label Competition 2022. Celem rywalizacji jest docenianie i podkreślanie zalet i możliwości zastosowań etykiet samoprzylepnych i opakowań elastycznych jako skutecznego narzędzia marketingowego, promocyjnego lub identyfikacyjnego. Tradycyjnie przyznano nagrody w pięciu głównych grupach: marketing/zastosowania końcowe, procesy druku, rozwiązania bezklejowe, innowacja i druk elektroniczny, druk cyfrowy.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 1 czerwca 2022 r. podczas 64. dorocznej konferencji FINAT – European Label Forum, która miała miejsce we włoskim Baveno. W składzie profesjonalnego jury znaleźli się: Tony White z AWA Consulting (przewodniczący), Murat Sipahioglu (Grupa IMEKS), Steve Wood (Steve Wood Services).

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 205 projektów z 38 firm reprezentujących 21 państw. Wśród krajów, z których nadesłano najwięcej prac, znalazły się Austria (32) i Turcja (26). Jury wybrało 7 zwycięzców grup i 34 zwycięzców kategorii oraz przyznało 73 wyróżnienia. Największą popularnością cieszyły się kategorie: wina (46), napoje alkoholowe (36), zestawy etykiet (22) oraz kosmetyki (17). Co istotne, z roku na rok rośnie liczba zgłaszanych prac realizowanych przy użyciu technologii cyfrowej (108); dotyczy to nie tylko samego druku, ale też wykańczania i konfekcjonowania.

Nagrodę Best in Show otrzymała etykieta Gerolemo – Maratheftiko Sweet, zgłoszona przez grecką firmę Cabas to bogato zdobiona etykieta nawiązująca do średniowiecznego Królestwa Krzyżowców (Królestwo Cypru zostało założone w 1197 r., sześć lat po zajęciu Cypru przez króla Ryszarda Lwie Serce z Anglii). Reprodukcja herbu przedstawia trzy lwy i pełen detali krzyż; dodatkowy efekt czyni kombinacja złotego foliowania i lakieru High Build na gładkim, matowym papierze z recyklingu w kolorze piasku.

W kategorii marketing/zastosowania końcowe wyłoniono dwóch zwycięzców – nagrody ex aequo otrzymali: Marzek Etiketten+Packaging GmbH z Austrii za jaskrawą, kolorową etykietę Côtes du Rhône (techniki: m.in. druk cyfrowy, lakier sitodrukowy w czterech kolorach, foliowanie na gorąco) oraz firma Ҫiftsan Label & Packaging Company z Turcji za skomplikowaną, pełną szczegółów etykietę Alqaissi Grill Spices (techniki: m.in. metalizowane podłoże foliowe, matowa laminacja, błyszczący lakier, druk cyfrowy).

W grupie procesy druku wygrała realizacja firmy Kuresa z Peru. Etykieta Body Spa Conditioner została wykonana przy użyciu kombinacji technologii typografii i sitodruku w sześciu kolorach na podłożu foliowym.

W kategorii rozwiązań bezklejowych także nagrodzono dwie firmy: hiszpańska IPE Industria Gráfica dostała nagrodę za Nightology Sachet (techniki: m.in. matowe srebrne metaliczne podłoże, fleksograficzny druk w pięciu kolorach, w tym podkład, złoty lakier, dwie czernie, PMS 7509 i lakier matowy) oraz francuska Stratus Packaging za etykietę shrink sleeve Champagne Christian Senez Evenementielle (techniki: m.in. druk fleksograficzny, srebrne foliowanie na zimno, lakier sitodrukowy).

Zwycięzcą grupy Innowacje i druk elektroniczny została firma Schreiner Group GmbH & Co. KG z Niemiec za solidną, trwałą etykietę RFID.

W grupie Druk cyfrowy zwyciężyła luksusowa etykieta na wino Gerolemo – Maratheftiko Sweet, zgłoszona przez grecką firmę Cabas (otrzymała także nagrodę Best in Show).

Jak co roku przyznano także nagrodę jury – otrzymała ją firma Multi-Color Corporation z Australii za technicznie skomplikowaną etykietę na wódkę Tilde Australian Raw Vodka.

Pełna lista zwycięzców znajduje się na stronie organizatora konkursu: www.finat.com.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.