Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Długoterminowy wynajem sprzętu Videojet

Długoterminowy wynajem sprzętu Videojet

Videojet Technologies sp. z o.o., filia światowego producenta systemów znakowania, od niedawna dołączyła do swoje oferty zupełnie nową usługę – długoterminowy wynajem sprzętu. Wśród systemów, jakie można wynająć, są nowoczesne i sprawdzone rozwiązania w zakresie znakowania przemysłowego. Ta nowa propozycja powstała z myślą o klientach, dla których jednorazowa inwestycja w danym momencie ich rozwoju jest nieopłacalna lub z innych przyczyn niemożliwa do przeprowadzenia, oraz dla klientów nie do końca zdecydowanych na tradycyjny zakup.

„Ponad 300 tys. instalacji systemów znakowania, które dostępne są na całym świecie, w tym ponad 4500 w naszym kraju, świadczy o zaufaniu klientów do rozwiązań firmy Videojet – mówi Swapan Chaudhuri, Country Manager w firmie Videojet Technologies sp. z o.o. – Zdajemy sobie jednak sprawę, że każda firma na różnym etapie swojego rozwoju ma różne potrzeby i nie zawsze jest gotowa od razu zdecydować się na pewne rozwiązania. Koszt urządzeń znakujących jest stosunkowo niski w porównaniu z kosztem danej linii produkcyjnej, ale zawsze – choć nie wszystkie firmy jeszcze zdają sobie z tego sprawę – inwestycja w tego rodzaju rozwiązania stanowi wartość dodaną całego projektu. Aby przekonać o tym wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie mogą przeprowadzić tego rodzaju inwestycji powstał w naszej firmie pomysł dotyczący wynajmu sprzętu, który znajduje się w naszej ofercie. To rozwiązanie wprowadziliśmy do naszego portfolio usług w styczniu br. i już cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Okazało się to bowiem bardzo potrzebne. Zaletą naszej usługi finansowej jest prosta i zrozumiała umowa. Dodatkowo zapewniamy korzystne warunki na dostawy materiałów eksploatacyjnych dostarczanych według sezonowych potrzeb naszych klientów. Nowością, która stanowi o atrakcyjności naszej oferty najmu, jest 5-letni, a nie 12-miesięczny (jak to ma miejsce przy standardowej sprzedaży) okres gwarancji w ramach pełnej obsługi serwisowej firmy Videojet. Nasza nowa propozycja daje więc klientom duże poczucie bezpieczeństwa i komfortu inwestycji na lata. Bardzo ważnym elementem tej nowej propozycji jest stały koszt w złotówkach w okresie całego najmu danego urządzenia do znakowania. Takie rozwiązanie pozwala klientom na precyzyjne planowanie kosztów i inwestycji w inne środki produkcyjne. Mogą oni też – zamiast na przykład ponosić jednorazową inwestycję rzędu 120 tys. zł na urządzenie do znakowania z roczną gwarancją – już za około 2500 zł miesięcznie doskonale zabezpieczyć swój produkt urządzeniem objętym 5-letnim systemem opieki serwisowej”.
W zależności od sprzętu, na który zdecyduje się klient, firma Videojet przeprowadza u niego zaplanowane i uzgodnione wizyty prewencyjne, nie czekając na wezwanie do ewentualnej awarii. To znacząco poprawia naszym klientom poczucie bezpieczeństwa.
Znakowanie produktów datami przydatności do spożycia czy numerami seryjnymi bądź numerami danej partii jest niezbędne niemal w każdej branży. Ważnym jest jednak odpowiedni dobór systemu znakowania do konkretnej linii produkcyjnej. Jego dostawca musi dokładnie poznać specyfikę firmy i jej produkcji. Dla klienta z kolei liczy się przede wszystkim to, by sprzęt – stosunkowo niedrogi – nie spowodował przestojów w produkcji.
Systemy znakowania Videojet stosowane są przede wszystkim w przemyśle opakowaniowym, spożywczym, samochodowym, elektronicznym, farmaceutycznym i kosmetycznym, choć właściwie niemal każda branża może skorzystać z oferty tego producenta. Swoim klientom proponuje on systemy atramentowe, termotransferowe i laserowe, które można zastosować wszędzie tam, gdzie zmienne dane muszą szybko i w elastyczny sposób zostać naniesione na produkty na skalę przemysłową. Tym, co wyróżnia Videojet od innych firm dostarczających systemy znakowania, jest przede wszystkim bogata oferta i możliwość jej dostosowania do indywidualnych potrzeb – jedną z takich propozycji jest właśnie długoterminowy wynajem urządzeń.
„Usługa ta – kontynuuje Swapan Chaudhuri – co potwierdzają już nasze pierwsze doświadczenia, doskonale sprawdza się w przypadku systemów laserowych, których zakup jest zdecydowanie droższy niż zakup urządzenia inkjetowego, i nie wymaga bieżących wydatków na materiały eksploatacyjne (choć można u nas wynająć dowolny system Videojet, w zależności od konkretnych potrzeb i rachunku zwrotu z inwestycji). W przypadku systemów laserowych ewentualny zakup źródła lasera w przypadku zużycia lub jego awarii po okresie gwarancji stanowi około 30% kosztów nowego systemu. Jeśli jednak klient zdecyduje się na wynajem laserowego systemu znakowania i sytuacja taka będzie mieć miejsce podczas 5-letniego okresu wynajmu danego sprzętu, wymiana będzie dokonana przez nas nieodpłatnie”.
W trosce o bezpieczeństwo produkcji klientów i ich inwestycje firma Videojet gwarantuje najwyższy standard obsługi serwisowej. Ważnym atutem tego dostawcy jest fakt, iż wykwalifikowani technicy serwisowi są dostępni w całej Polsce, gwarantując bardzo szybki czas reakcji, a linie telefoniczne wsparcia technicznego działają w Videojet przez całą dobę. Firma posiada też duże zaplecze warsztatowe, magazyn urządzeń i części zamiennych, a także szeroki wybór dostępnych materiałów eksploatacyjnych, co gwarantuje jej klientom wysoki poziom bezpieczeństwa.

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.