Home / Czytelnia / Świat DRUKU - aktualny numer

Świat DRUKU - aktualny numer

Drodzy Czytelnicy,

w wydaniu czerwcowym tylko na chwilę wracamy do targów drupa (na szersze podsumowanie zaprosimy Państwa w tegorocznym wydaniu specjalnym „Gwiazdy targów drupa 2024 – katalog najciekawszych rozwiązań poligraficznych” i w kolejnych numerach „Świata DRUKU”), publikując krótki przegląd najważniejszych targowych premier, transakcji i ogłoszonych na drupie kooperacji. Prezentujemy również wybór pokazywanych w Düsseldorfie rozwiązań z zakresu obróbki po druku i uszlachetniania, zaś Jacek Hamerliński dzieli się z Państwem spostrzeżeniami na temat obecnej na targach oferty maszyn używanych.
O tym, jak jednoznacznie komunikować kolor, dowiedzą się Państwo z cyklu „A Better Brand Color Guide” Eddy’ego Hagena, którego publikację rozpoczynamy w tym numerze. Wiele istotnych informacji o produkcie „zaszytych” jest w kodzie kreskowym, który znajdziemy na każdym opakowaniu. Ma on jednak swoje ograniczenia, dlatego coraz częściej na opakowaniach nadrukowywane są kody dwuwymiarowe. Można w nich zawrzeć nie tylko dane o dacie i miejscu produkcji czy terminie przydatności do spożycia, ale też wiele innych treści. Druk kodu 2D wymaga precyzji, ale też możliwości wprowadzenia szybkiej zmiany w samym kodzie. Producenci opakowań powinni więc rozejrzeć się za odpowiednią dla nich technologią druku cyfrowego. Co wybrać – podpowiada Arkadiusz Jędrzejczyk.
Przed nami wakacje – dla wielu z nas moment na wypoczynek, przewietrzenie głowy i regenerację sił przed obfitującą w wydarzenia branżowe jesienią. Warto postawić na aktywność fizyczną, np. jazdę na rowerze, do czego zachęca Państwa w tym numerze Łukasz Szymański. Ponadto tradycyjnie sporo informacji z rynku i odrobina poligraficznej rozrywki na koniec.

Inspirującej lektury!

Czytaj >>>

  • Obecnie 4,5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 4.296296/5 (54 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.