Home / Archiwum / Rok 2024 / 06/2024

06/2024

Drodzy Czytelnicy,

w wydaniu czerwcowym tylko na chwilę wracamy do targów drupa (na szersze podsumowanie zaprosimy Państwa w tegorocznym wydaniu specjalnym „Gwiazdy targów drupa 2024 – katalog najciekawszych rozwiązań poligraficznych” i w kolejnych numerach „Świata DRUKU”), publikując krótki przegląd najważniejszych targowych premier, transakcji i ogłoszonych na drupie kooperacji. Prezentujemy również wybór pokazywanych w Düsseldorfie rozwiązań z zakresu obróbki po druku i uszlachetniania, zaś Jacek Hamerliński dzieli się z Państwem spostrzeżeniami na temat obecnej na targach oferty maszyn używanych.
O tym, jak jednoznacznie komunikować kolor, dowiedzą się Państwo z cyklu „A Better Brand Color Guide” Eddy’ego Hagena, którego publikację rozpoczynamy w tym numerze.
Wiele istotnych informacji o produkcie „zaszytych” jest w kodzie kreskowym, który znajdziemy na każdym opakowaniu. Ma on jednak swoje ograniczenia, dlatego coraz częściej na opakowaniach nadrukowywane są kody dwuwymiarowe. Można w nich zawrzeć nie tylko dane o dacie i miejscu produkcji czy terminie przydatności do spożycia, ale też wiele innych treści. Druk kodu 2D wymaga precyzji, ale też możliwości wprowadzenia szybkiej zmiany w samym kodzie. Producenci opakowań powinni więc rozejrzeć się za odpowiednią dla nich technologią druku cyfrowego. Co wybrać – podpowiada Arkadiusz Jędrzejczyk.
Przed nami wakacje – dla wielu z nas moment na wypoczynek, przewietrzenie głowy i regenerację sił przed obfitującą w wydarzenia branżowe jesienią. Warto postawić na aktywność fizyczną, np. jazdę na rowerze, do czego zachęca Państwa w tym numerze Łukasz Szymański. Ponadto tradycyjnie sporo informacji z rynku i odrobina poligraficznej rozrywki na koniec.

Inspirującej lektury!

18,00 zł

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.

Lettera Magica

W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.