Home / Archiwum / Rok 2024 / 04/2024

04/2024

Drodzy Czytelnicy,

doczekaliśmy się. Po długich ośmiu latach Düsseldorf znów stanie się stolicą światowej poligrafii, tym razem na 10 dni. Obecność na targach drupa potwierdziło ponad 1,5 tys. wystawców, w tym wiele topowych marek technologicznych. Najwyższy czas zadbać o kondycję – przed zwiedzającymi bowiem wielogodzinne i wielokilometrowe spacery po 18 halach targowych.

Wszyscy zapewne się zastanawiają, jaka będzie tegoroczna drupa. Sądząc po zapowiedziach wystawców, trudno spodziewać się rewolucji, od pewnego czasu mamy do czynienia raczej z ewolucją prezentowanych wcześniej technologii (choć w zakresie automatyzacji i cyfryzacji ewolucja ta gwałtownie przyspieszyła na skutek m.in. pandemii). Wystawa jak zwykle będzie multinarodowa – swoją obecność zadeklarowali przedstawiciele ponad 50 państw świata. Międzynarodowe jest również grono ekspertów branżowych, którzy na prośbę organizatora targów przygotowali zestaw artykułów m.in. na temat trendów rynkowych i prezentowanych w Düsseldorfie technologii. W niniejszym, polsko-angielskim wydaniu „Świata DRUKU” przybliżamy Państwu niektóre z nich. Do tego zacnego grona specjalistów dołączył znany wielu z Państwa dr Jacek Hamerliński, który pokusił się o spojrzenie na drupę z polskiej perspektywy. O programie targów opowiada ich dyrektor Sabine Geldermann, publikujemy również wybrane zapowiedzi wystawców. Niech numer ten będzie dla Państwa miniprzewodnikiem po największej światowej wystawie poligraficznej.

Inspirującej lektury!

18,00 zł

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.

Lettera Magica

W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.