Home / Archiwum / Rok 2024 / 03/2024

03/2024

Drodzy Czytelnicy,

marcowy numer „Świata DRUKU” zawiera dwa tematy przewodnie. W związku z kwietniowym IV Kongresem Etykiety Samoprzylepne gros miejsca poświęcamy etykietom samoprzylepnym. Referujemy zatem najnowszy raport FINAT Radar, prezentujemy trendy rynkowe w druku etykiet i opakowań, rozwiewamy mity o przetwarzaniu kartonów do płynnej żywności, zastanawiamy się, jak unijne propozycje rezygnacji z ulotek farmaceutycznych wpłyną na ten segment opakowań. Drugim tematem wiodącym wydania jest druk dziełowy – ze względu na kalendarz targowy numer ten będzie naszą wizytówką na majowych i czerwcowych wydarzeniach poświęconych książce w Warszawie i Opolu. Z tej okazji tradycyjnie analizujemy sytuację na rodzimym rynku wydawniczym, przedstawiamy kolejną przepiękną książkę wykonaną w technologii druku strukturalnego oraz przybliżamy technikę zadruku brzegów bloków książkowych. Miłośnicy opraw skórzanych mogą się zaś zapoznać z narzędziami potrzebnymi do szarfowania – wyjaśnienie, czym jest ta technika, Czytelnicy znajdą w „Niezbędniku introligatora”. Ponadto w numerze całkiem pokaźny pakiet informacji rynkowych, relacje z wydarzeń branżowych, a także – na koniec – odrobina rozrywki.

Inspirującej lektury!

18,00 zł

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.

Lettera Magica

W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.