Home / Archiwum / Rok 2024 / 02/2024

02/2024

Drodzy Czytelnicy,
lutowy numer „Świata DRUKU” tradycyjnie otwiera sekcja newsowa, a tuż za nią Michael Ryan – szef FESPA Global Print Expo – zachęca do udziału w targach; publikujemy również krótki przegląd oferty wystawców. Lwią część tego wydania zajmuje tematyka cyfrowego druku wielkoformatowego, w tym także druku UV. Piszemy m.in. o personalizacji, możliwościach wykorzystania maksymalnych przestrzeni barwnych maszyn cyfrowych i korzyściach, jakie z tego tytułu może odnieść drukarnia; jak druk wielkoformatowy sprawdza się w reprodukcji fotografii. Kolejnym tematem, który poruszamy w tym numerze, jest zarządzanie produkcją poligraficzną na każdym jej etapie: od przygotowania do druku, poprzez druk, aż po obróbkę końcową. Z naszych artykułów dowiedzą się Państwo, co kryje się pod kryptonimem G7+, jakie korzyści przynosi automatyzacja przygotowalni form drukowych, jak pracują systemy zarządzania jakością nadruków wykonanych w technice fleksograficznej. Ponadto w numerze co nieco o przeszłości (kroju pisma Grohman Grotesk) i przyszłości (etykietach drukowanych… światłem), zastanawiamy się też, gdzie szukać inspiracji na rozwój drukarni. Nie zabraknie obszernej relacji z targów RemaDays Warsaw oraz refleksji nad tym, co przyniosą najbliższe miesiące – przemyśleniami na ten temat dzielą się szefowie branżowych izb gospodarczych i stowarzyszeń: PID, PIF, PIO i PSSiDC.

Inspirującej lektury!

18,00 zł

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.

Lettera Magica

W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.