Home / Archiwum / Rok 2024 / 01/2024

01/2024

Drodzy Czytelnicy,

w pierwszym w nowym roku 2024 numerze „Świata DRUKU” nie brakuje prognoz na najbliższe miesiące. Omawiamy m.in. 9. edycję raportu drupa Global Trends. O tym, czego możemy się spodziewać w sektorze druku wielkoformatowego, pisze Mike Boyle; przyglądamy się trudnościom i możliwościom, które stoją przed sitodrukiem, sporo miejsca poświęcamy również trendom panującym w branży opakowań, także w kontekście handlu elektronicznego. O technikaliach związanych z drukiem sitowym pisze duet Mariusz Iskra i Jakub Iskra, zaś o obróbce końcowej elementów zadrukowanych techniką tampondruku – Radosław Grabski; przybliżamy też sztukę poprawnego przenoszenia płaskich obrazów na obiekt trójwymiarowy i embossingu, czyli wytłaczania wzoru w folii. Z racji zaplanowanych na przełom stycznia i lutego targów RemaDays Warsaw na temat roli artykułów promocyjnych obszernie wypowiada się Paweł Wielkopolan z PIAP, a w związku z targami drupa pochylamy się nad problemem współistnienia i możliwościami związanymi z zasobami ludzkimi i sztuczną inteligencją. Wewnątrz numeru znajdą Państwo także pokaźną porcję newsów, wieści z rynku, relację z listopadowej konferencji z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą” oraz z Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile 2023.

Inspirującej lektury!

18,00 zł

9,00 zł
9,00 zł

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.

Lettera Magica

W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.