Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / drupa 2016 – skazani na sukces

drupa 2016 – skazani na sukces

Przyszłoroczne targi drupa będą wiodącym wydarzeniem dedykowanym drukowi i rozwiązaniom crossmediowym w kalendarzu imprez branżowych. Przedstawiciele mediów z całego świata i wiodący na rynku gracze, producenci i dystrybutorzy wyrażają swoje poparcie dla drupy – część z nich już zamówiła powierzchnie wystawiennicze, większe niż podczas poprzedniej edycji imprezy w 2012 roku. 17 miesięcy przed rozpoczęciem targów (31 maja 2016), było już zarezerwowane 80% powierzchni – jeżeli ta tendencja się utrzyma, na drupie 2016 zajęta będzie cała.

Werner M. Dornscheidt, President & CEO Messe Düsseldorf, komentuje: „Na tak wymagającym obecnie rynku osiągnęliśmy bardzo dobry wynik. Żadna inna impreza nie ma tak wiele do zaoferowania, zarówno wystawcom, jak i odwiedzającym. Zainteresowanie, jakim cieszą się targi drupa 2016, świadczy o tym, że strategia, na którą się zdecydowaliśmy, jest skuteczna i przynosi wymierne rezultaty”.
Motto targów drupa 2016 brzmi: touch the future (dotknij przyszłości), ponieważ organizatorzy imprezy postanowili zwrócić uwagę na najnowocześniejsze technologie, które napędzają branżę poligraficzną: drukowaną elektronikę, druk 3D, inkjet i ich zastosowanie na skalę przemysłową. Otwierają one również zupełnie nowe kierunki rozwoju, zwłaszcza dla firm zajmujących się opakowaniami i drukiem przemysłowym.
Według danych Smithers Pira (Wielka Brytania) sprzedaż w sektorze druku opakowań będzie wzrastać każdego roku o 4 punkty procentowe – do wartości 970 miliardów dolarów amerykańskich w 2018 roku. Wiele wskazuje również na to, że szykuje się wzrost w sektorach druku przemysłowego. Od roku 2008 roku rynek ten, w którego skład wchodzi również produkcja powierzchni dekoracyjnych i laminowanych, ceramiki, części do różnych pojazdów, artykułów promocyjnych oraz produktów elektronicznych, wzrastał każdego roku o 13,4% i w 2013 roku jego wartość wyniosła 43,7 miliarda dolarów.
Eksperci z firmy InfoTrends (USA/Wielka Brytania) oszacowali wartość tego rynku na 100 miliardów dolarów. „Dostrzegliśmy potencjał wzrostu tych rynków podczas wystawy specjalnej ‘PEPSO’ (Printed Electronics Products and Solutions), którą zorganizowano na targach drupa 2012 – mówi Werner M. Dornscheidt. – Podczas przyszłorocznej drupy do tej tematyki nawiązywać będzie jeszcze szereg innych imprez połączonych w ramach specjalnego programu i w formie pokazów ‘touch points’”.
Druk 3D rozwija się jeszcze bardziej dynamicznie. Wartość tego rynku jest obecnie szacowana na około 2,2 miliarda dolarów. Stowarzyszenie Deutscher Maschinen- und Anlagenbau, które ostatnio założyło firmę Additive Manufacturing, przewiduje, że każdego roku globalna wartość rynku druku 3D będzie rosła o 25%. Werner M. Dornscheidt wyjaśnia: „Stworzyliśmy markę ‘3D fab+print’ specjalnie dla tego sektora rynku. Podczas drupy i innych targów branżowych połączymy siły z innymi wystawcami zajmującymi się technologiami 3D, aby lepiej i efektowniej zaprezentować tę tematykę odbiorcom”.
Rynek pozytywnie reaguje na nowe kierunki rozwoju targów drupa, czego dowodem jest zainteresowanie wystawców, którzy chętnie rezerwują powierzchnie wystawiennicze. Claus Bolza-Schünemann, przewodniczący rady doradczej dla wystawców targów drupa i prezes Koenig & Bauer AG, jest otwarty na nową formułę drupy: „W dobie dynamicznie rozwijających się mediów cyfrowych w naszej branży odbyło się wiele dyskusji dotyczących sensu organizacji i uczestnictwa w targach. Mimo wszelkich zalet Internet nie może całkowicie zastąpić bezpośredniego kontaktu z klientem; najnowsze pomysły na międzynarodowym rynku mediów i druku, najbardziej innowacyjne rozwiązania i technologie powinny być prezentowane klientom bezpośrednio. Oczekujemy, że targi drupa 2016 pozwolą na nawiązanie bliższych relacji producent – odbiorca; wystawcy będą mogli wejść w bezpośrednią interakcję z odwiedzającymi i zaprezentować im m.in. najnowsze możliwości druku i technologii crossmediowych. Hasło ‘dotknij przyszłości’ jasno wskazuje kierunek dla organizatorów i wystawców – skupią się oni na innowacyjnych rozwiązaniach i koncepcjach rozwoju rynku. Firma KBA na pewno weźmie w tym udział”.
Internet i komunikacja cyfrowa bez wątpienia zmieniły szeroko rozumiany rynek druku i mediów – jak wynika z raportu „drupa Global Insights” zatytułowanego: „Jaki wpływ Internet wywarł na druk – cyfrowa powódź”. Kluczem do wszystkiego jest interakcja i połączenie najnowszych technologii w druk wielokanałowy.
Po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich potrzeb i zależności, organizatorzy drupy podzielą 19 hal targowych na sektory przemysłowe i działy tematyczne. Znajdą w nich miejsce także przestrzenie specjalne, takie jak drupa innovation park, drupa cube czy parki tematyczne „touch points”. Rejestracja wystawców rozpocznie się we wrześniu br.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI (spółka należąca do Siris Capital Group LLC) poinformowała, że jej dział Fiery, zajmujący się procesami workflow, stał się niezależną firmą, pozostającą własnością Grupy Siris.

Na zlecenie firmy Konica Minolta zbadano aktualne podejście przedsiębiorstw do transformacji cyfrowej. Wyniki opisano w bezpłatnym raporcie pt. „Od prowizorycznej do świadomej transformacji w sektorze MŚP”.

Drukarka sublimacyjna Durst P5 TEX iSUB, wykorzystująca autorskie atramenty sublimacyjne Sublifix, uzyskała certyfikat Eco Passport, wydawany przez Oeko-Tex. Substancje chemiczne opatrzone znakiem Eco Passport spełniają wymagania dotyczące zrównoważonej produkcji tekstylnej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.