Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Wydarzenia dla społeczności branż poligraficznej i przetwórczej

Włoskie stowarzyszenia aktywne w sektorach poligraficznym i przetwórczym: Acimga i ARGI we współpracy z Fiera Milano organizują 6 lipca br. w miejscowości Stresa nad jeziorem Maggiore konferencję Print4All 2023. Podobnie jak w poprzednich latach stanowi ona przystanek na drodze do targów Print4All, zaplanowanych w terminie od 27 do 30 maja 2025 r. w Mediolanie. Będzie to trzecia edycja wystawy przeznaczonej dla drukarzy oraz przetwórców opakowań, etykiet i wydruków komercyjnych.

Za nami targi Plastpol 2023

Ponad 600 firm z całego świata i siedem tętniących życiem hal wystawienniczych – to wynik tegorocznej edycji Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol (23–26 maja br.). Jak podkreślają organizatorzy, wydarzenie, organizowane w Targach Kielce od 27 lat, powróciło do swojej przedpandemicznej formy, utrzymując swój międzynarodowy prestiż.

Rozwój i promocja systemu kształcenia zawodowego

Polska Izba Druku we współpracy z Zakładem Technologii Poligraficznych Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Warszawskiej zorganizowali 24 maja br. spotkanie pod nazwą „Optymalizacja i promocja polskiego systemu kształcenia zawodowego w branży poligraficzno-konwertingowej”. Spotkanie, w którym wzięło udział kilkadziesiąt osób, zainicjowało projekt o nazwie roboczej „Rozwój i promocja systemu kształcenia zawodowego”. O czym była mowa?

Dzień otwarty z systemami laserowymi

Trotec – producent systemów laserowych oraz materiałów grawerskich – organizuje 16 czerwca 2023 r. w godzinach 10–14 dzień otwarty w swoim warszawskim showroomie. Podczas wydarzenia eksperci zaprezentują urządzenia oraz opowiedzą o stworzonym do ich obsługi oprogramowaniu laserowym Ruby. Aplikacje prezentowane podczas dnia otwartego będą wykonywane na materiałach grawerskich z oferty firmy. Spotkanie jest bezpłatne, liczba miejsc ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). Co w programie?

Startuje 7. Festiwal Książki Opole 2022

W pierwszy weekend czerwca (2–4.06 br.) odbędzie się siódma edycja Festiwalu Książki Opole. Ta plenerowa impreza na stałe wpisała się w harmonogram największych wydarzeń kulturalnych miasta, a dzięki bogatemu programowi i jedynej w swoim rodzaju atmosferze Miasteczka Literackiego przyciąga miłośników książek z całego kraju. Na gości oprócz stoisk targowych czeka wiele atrakcji: plener wydawniczy, rozmowy z autorami, koncerty, spektakle teatralne, warsztaty i liczne czytelnicze atrakcje. „Świat DRUKU” po raz kolejny objął wydarzenie patronatem medialnym.

1. Międzyszkolna Konferencja Nauczycieli kierunku Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej

Zespół Szkół nr 26 w Warszawie zaprasza na 1. Międzyszkolną Konferencję Nauczycieli kierunku Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej, która odbędzie się 6 października br. w Warszawie. Spotkanie jest przeznaczone głównie dla nauczycieli i dyrektorów szkół woj. mazowieckiego oraz przedstawicieli branży poligraficznej, ale organizatorzy zapraszają również zainteresowanych z innych województw. Tematem przewodnim spotkania będzie współpraca szkół i branży, wymiana doświadczeń zawodowych oraz prezentowanie innowacyjnych rozwiązań. Istotną kwestią są także oczekiwania przedsiębiorców w stosunku do uczniów odbywających praktyki zawodowe i zatrudnianych później absolwentów szkół technicznych.

„Cyfrowa rewolucja – odkryj nowe horyzonty w świecie opakowań”

Firma DKS wraz z firmą Akonda i partnerami organizuje w dn. 21–22 czerwca br. w swojej siedzibie w Kowalach k. Gdańska konferencję oraz warsztaty skierowane do wszystkich osób zainteresowanych produkcją opakowań oraz innowacyjnymi rozwiązaniami w poligrafii. Goście będą świadkami odbywającej się „na żywo” produkcji z uszlachetnieniami, które pozwalają wyróżnić się produktom na rynku, a także proekologicznych rozwiązań, które stają się coraz bardziej poszukiwane przez właścicieli marek. Wszystko to odbędzie się przy użyciu licznych rozwiązań do produkcji cyfrowej, jakie znajdują się w ofercie firmy DKS. Liczba miejsc jest ograniczona.

Podniebna premiera plotera

Firmy Smart LFP oraz Canon organizują serię wydarzeń o nazwie AirShow & White UVgel, podczas których odbędą się pokazy druku na ploterze Canon Colorado M, merytoryczne prelekcje nt. technologii UVgel, będzie można wziąć też udział w indywidualnych rozmowach handlowo-biznesowych, a dla chętnych dostępne będą atrakcje lotnicze. W trakcie eventu będzie można również skonfigurować zdalnie podstawową wersję modelu plotera Canon Colorado. Wydarzenie odbędzie się w kilku lokalizacjach: Toruniu (1–2 czerwca), Warszawie (5–6 czerwca), Krakowie (14 czerwca) i Wrocławiu (16 czerwca). Udział jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

Dni otwarte LFP Industrial Solutions

Firma LFP Industrial Solutions w dn. 14 i 15 czerwca br. we wrocławskiej siedzibie organizuje trzecią już edycję dni otwartych. Wydarzenie jest skierowane do przedstawicieli drukarń zainteresowanych zakupem urządzeń drukujących cyfrowo oraz dla osób, które myślą o nabyciu plotera tnąco-frezującego.

Startują Międzynarodowe Targi Książki

Międzynarodowe Targi Książki odbędą się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w dniach 25–28 maja 2023 roku. W wydarzeniu uczestniczy blisko 500 wystawców i kilkuset znakomitych twórców z Polski, Ukrainy – która jest gościem honorowym tegorocznej edycji – i 14 innych krajów: Austrii, Azerbejdżanu, Chin i Tajwanu, Francji, Hiszpanii, Indii, Islandii, Izraela, Korei Płd., Niemiec, Norwegii, Rumunii, Słowacji oraz Włoch. Targom towarzyszy bardzo bogaty program wydarzeń literackich, edukacyjnych i branżowych, w tym: festiwale: „Siła Słowa” polsko-ukraińskie dialogi literackie, Komiksowa Warszawa, Kryminalna Warszawa; Dzień Reportażu z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz Konferencja „Czytelnictwo dla Demokracji”.
Wstęp na targi i udział w wydarzeniach jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.