Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Fujifilm Peak Performance Print Experience za nami

Firma Fujifilm 29 września br. zaprosiła firmy poligraficzne oraz przedstawicieli prasy branżowej z całej Europy na drugą edycję wydarzenia Peak Performance Print Experience. W Centrum Zaawansowanych Technologii Druku w Brukseli nie zabrakło także przedstawiciela „Świata DRUKU”. Podczas spotkania zaprezentowano nowe urządzenia do druku cyfrowego, nie zabrakło pokazów na żywo (także demonstracji online prosto z Japonii) oraz case study z udziałem jednego z klientów firmy. Odbyła się także pierwsza prezentacja i zapowiedź techniczna nowego urządzenia POD, które ma zostać oficjalnie wprowadzone na rynek w dalszej części tego roku.
Relację z wydarzenia zamieścimy wkrótce na łamach naszego miesięcznika.

Październikowe prezentacje technologii BOBST

Firma BOBST w październiku zaprezentuje swoje rozwiązania podczas trzech wydarzeń branżowych. Oprócz udziału w Targach K (Düsseldorf, 19–26 października br.), producent planuje zorganizowanie dni otwartych, przeznaczonych dla wytwórców opakowań giętkich, w swoich Centrach Kompetencji: w niemieckim Bielefeld (19–22.10 oraz 24–26.10) oraz w brytyjskim Manchesterze (18.10).

Warsztaty Let’s talk about Print 2022

Sico Print Solutions wraz ze swoimi dostawcami i producentami organizuje 14. odsłonę warsztatów dla profesjonalistów druku pod nazwą „Let’s talk about Print”. Spotkanie, nad którym patronat medialny sprawuje „Świat DRUKU”, odbędzie się w Hotelu Witek Modlniczka k. Krakowa w dn. 13–14 października br. Pierwszy dzień będzie poświęcony sitodrukowi, termotransferowi, nie zabraknie praktycznych pokazów; drugiego dnia specjaliści skupią się na tematyce związanej z drukiem cyfrowym (druk UV, sublimacyjny, solwentowy, DTF oraz pokazy mediów i aplikacji).

Dwudniowe warsztaty Akademii Lasera w Colop Polska

Firma Colop Polska organizuje kolejne spotkania w ramach cyklu Akademia Lasera. Szkolenia, nad którymi patronat objął „Świat DRUKU”, odbędą się w Bytomiu w terminach 13–14 października oraz 21 października br. w Osielsku k. Bydgoszczy. Spotkania są przeznaczone dla wszystkich osób zainteresowanych technologią laserową, które chcą dowiedzieć się więcej na temat możliwości urządzeń oraz materiałów wykorzystywanych do obróbki laserowej. Dla naszych Czytelników mamy po jednym zaproszeniu na każde szkolenie.

Targi Packaging Innovations za rok w Krakowie

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Jesienna edycja Akademii Zdobienia Tekstyliów

API.PL otwiera zapisy na kolejną edycję Akademii Zdobienia Tekstyliów. Podczas spotkań specjaliści firmy prezentują techniki zdobienia i znakowania tekstyliów przy wykorzystaniu technologii druku dostępnych w ofercie dystrybutora. Celem projektu jest wskazanie zainteresowanym, w jaki sposób mogą rozwijać biznes i wzbogacać ofertę swojej firmy, wykorzystując sublimację, druk DTG i DTF oraz termotransfer tonerowy i folie flex. Jednodniowe spotkania zaplanowano w dn. 12 i 13 października br. w Chorzowie, 26 i 27 października w Rąbieniu k. Łodzi oraz 16 i 17 listopada w Warszawie.

Po trzech latach powrócił Kongres ECMA

W dniach 15 i 16 września 2022 r., po przerwie spowodowanej pandemią, Europejskie Stowarzyszenie Producentów Kartonów zorganizowało w Krakowie swoje największe doroczne wydarzenie. Kongres ECMA 2022 odbył się pod hasłem „Sustainability Unboxed”, wzięło w nim udział ok. 200 dyrektorów generalnych i decydentów z firm z branży związanej z opakowaniami kartonowymi, a także goście specjalni. Wydarzeniu towarzyszyło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu European Carton Excellence Awards.

Technologiczne „must have” nowoczesnych drukarń

Firma LFP Industrial Solutions w dn. 13–15 września br. zorganizowała w swoim Centrum Demonstracyjnym we Wrocławiu dzień otwarty. Podczas wydarzenia zaprezentowano rozwiązania technologiczne z oferty dystrybutora, w tym przede wszystkim maszyny marek Vanguard oraz Elitron. Nie zabrakło atrakcyjnych niespodzianek dla gości i rozmów z przedstawicielami firmy na temat sytuacji na rynku reklamy wielkoformatowej.

W październiku Magenta Day 2022

Firma Magenta Vision – europejski producent atramentów przeznaczonych dla branży druku wielkoformatowego i dystrybutor maszyn drukujących – organizuje 13 października br. w swojej siedzibie w Piasecznie dzień otwarty. Podczas spotkania, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, zaprezentowane zostaną urządzenia z portfolio firmy, nie zabraknie wystąpień specjalistów, a jako główną atrakcję zaplanowano wizytę w pobliskiej drukarni Topcan, połączoną z pokazem pracy maszyny Teckwin Barracuda 5000 LED.

Konferencja Xeikon Café Graphic Arts

Firma Xeikon w dn. 5 i 6 października 2022 r. w swojej siedzibie głównej w Lier koło Antwerpii organizuje wydarzenie pod nazwą Xeikon Café Graphic Arts, podczas którego zaprezentuje możliwości zastosowań graficznych, które oferuje cyfrowa technologia produkcyjnego druku tonerowego. W programie m.in. inspirujące pokazy na żywo, przygotowano także możliwość uczestnictwa zdalnego w czasie rzeczywistym dla gości, którzy nie będą mogli przybyć do Belgii.

Z ostatniej chwili

Podczas tegorocznej konferencji z cyklu Akademia Zarządzania Barwą, organizowanej przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy, będziemy rozmawiać o tym, jak korzystać z możliwości, które daje color management, aby optymalnie, tanio, efektywnie i ekologicznie prowadzić swoją drukarnię. Zaprezentujemy Państwu nowości rynkowe, m.in. urządzenia X-Rite eXact 2, SunConnect i Epson SD-10, których działanie w praktyce będą Państwo mogli poznać podczas sesji warsztatowych. Zapraszamy 26 października br. do Centrum Konferencyjno-Apartamentowego „Mrówka” w Warszawie.
Współorganizatorami XVI Konferencji z cyklu Akademia Zarządzania Barwą są firmy Epson, Fujifilm, Heidelberg, Reprograf-Grafikus i Sun Chemical. Partnerami wydarzenia są Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego i z pewnością znani Państwu eksperci CM.
Cieszymy się, że w tym roku spotkamy się znów osobiście, a nie w trybie zdalnym, i będziemy mogli wymienić się z Państwem doświadczeniami. Zapraszamy do rejestracji na konferencję pod adresem https://azb.akademia-wiedzy.eu/.
Co w programie wydarzenia?

Firma Fujifilm 29 września br. zaprosiła firmy poligraficzne oraz przedstawicieli prasy branżowej z całej Europy na drugą edycję wydarzenia Peak Performance Print Experience. W Centrum Zaawansowanych Technologii Druku w Brukseli nie zabrakło także przedstawiciela „Świata DRUKU”. Podczas spotkania zaprezentowano nowe urządzenia do druku cyfrowego, nie zabrakło pokazów na żywo (także demonstracji online prosto z Japonii) oraz case study z udziałem jednego z klientów firmy. Odbyła się także pierwsza prezentacja i zapowiedź techniczna nowego urządzenia POD, które ma zostać oficjalnie wprowadzone na rynek w dalszej części tego roku.
Relację z wydarzenia zamieścimy wkrótce na łamach naszego miesięcznika.

NT-ware, oddział Canon produkujący m.in. oprogramowanie chmurowe uniFLOW Online, zajął pierwszą pozycję pod względem sprzedaży na rynku Europy Zachodniej w 2021 r. w kategorii urządzeń i systemów do zarządzania drukiem.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.