Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Przed nami 8. edycja Festiwalu Książki Opole

W drugi weekend czerwca (7–9.06.2024 r.) na placu Wolności w centrum miasta Opola odbędzie się największe wydarzenie literackie na Opolszczyźnie – 8. Festiwal Książki Opole. Wzorem lat ubiegłych w wydarzeniu wezmą udział liczni pisarze i osoby związane z kulturą, muzyką i sztuką. Na plenerze wydawniczym, w którym w weźmie udział rekordowa liczba ponad stu wydawnictw, zaprezentowane zostaną nowości i premiery książkowe, a także liczne literackie trendy.

Relacje budują biznes

Ponad 270 wystawców, 600 brandów i blisko 9 tys. zwiedzających (w tym ok. 1,9 tys. z zagranicy, z ponad 30 krajów); setki artykułów promocyjnych, nowości, warsztaty, pokazy mediów oraz maszyn, premiery produktów oraz urządzeń – tak w skrócie można podsumować Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku Promo Show 2024. Relację z ubiegłotygodniowego wydarzenia znajdą Państwo w marcowym wydaniu „Świata DRUKU”.

Trwa rejestracja na Konferencję Fleksografów 2024

Wielkimi krokami zbliża się najnowsza odsłona dorocznego spotkania branży flekso, organizowanego przez Polską Izbę Fleksografów. W tym roku Konferencja Fleksografów, nad którą patronat medialny sprawuje „Świat DRUKU”, odbędzie się w dn. 18–20 marca w Warsaw Plaza Hotel przy ul. Łączyny 5. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia.

Targi Branży Opakowaniowej In-Pack 2024

Już za tydzień, w dn. 13–15 lutego br. w kieleckim ośrodku wystawienniczym odbędą się premierowe Targi Branży Opakowaniowej In-Pack. Wystawie towarzyszyć będzie druga odsłona międzynarodowego kongresu dla branży logistycznej i opakowaniowej LogInPack. Równolegle odbędzie się także druga edycja targów IntraMag – wystawy poświęconej intralogistyce, magazynowaniu i łańcuchom dostaw.

Wystawy dla branż winiarskiej i piwowarskiej

W dn. 12–14 marca br. w Ptak Warsaw Expo zadebiutują dwie międzynarodowe wystawy. Wine Warsaw Expo to wydarzenie b2b, skierowane do branży winiarskiej, przede wszystkim do klientów biznesowych gotowych na inwestycje i zmiany w swoich przedsiębiorstwach (także w kontekście dostawców). Z kolei Beer Warsaw Expo to targi przeznaczone dla firm z branży piwowarskiej, których ambicją jest połączenie tradycyjnych metod warzenia piwa z nowoczesnym biznesem.

Warsztaty nt. cold-stampingu w druku fleksograficznym

Najnowsze trendy dotyczące technologii cold-stampingu w druku fleksograficznym były tematem warsztatów, jakie zorganizowały firmy PC Print i Mark Andy w dn. 11 stycznia br. w Centrum Technologicznym Mark Andy w Warszawie. Wydarzenie stało się również okazją do dyskusji na temat branży i jej przyszłości, a także do prezentacji maszyn wyposażonych m.in. w produkowany przez firmę Kurz moduł Distorun, przeznaczony do tłoczenia folią na zimno z pozycjonowanym pojedynczym znakiem typu hologram i wyposażony w funkcję oszczędzania zużycia folii.

Kwartet targowy z silnym globalnym składem wystawców

W dn. 19–22 marca 2024 r. w przestrzeniach Centrum Wystawienniczego RAI w Amsterdamie odbędą się połączone wystawy FESPA Global Print Expo 2024 (poświęcona drukowi wielkoformatowemu i drukowi na tekstyliach), European Sign Expo 2024 (skupiona na znakowaniu i komunikacji wizualnej) i Sportswear Pro (koncentrująca się na produkcji odzieży sportowej), którym towarzyszyć będzie specjalna strefa o nazwie Personalization Experience (oprócz prezentacji rozwiązań z zakresu personalizacji produktów i strefy inspiracji złożą się na nią bloki konferencji tematycznych). Udział w wydarzeniu potwierdziło ponad 440 wystawców z 36 krajów.

Webinarium dotyczące „podatku plastikowego”

Polska Izba Opakowań we współpracy z Arena Advisory organizuje 30 stycznia o godz. 13.00 bezpłatne webinarium pt. „Podatek od plastiku wszedł w życie – co to oznacza dla przedsiębiorców?”. Jest to bardzo aktualny i budzący duże emocje wśród przedsiębiorców temat, na który wiele osób szuka informacji. Sprawdź, czy podlegasz pod nowe opłaty i obowiązki wynikające z nowelizacji dyrektywy Rady UE oraz Parlamentu Europejskiego, oraz dowiedz się, jak przygotować się na zmiany.

Moc możliwości na targach RemaDays Warsaw 2024

Tegoroczna, 19. edycja Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku, odbędzie się w Nadarzynie w dn. 31 stycznia – 2 lutego br. RemaDays Warsaw to nie tylko wydarzenie integrujące branżę, ale przede wszystkim platforma od lat promująca innowacje zwiększające konkurencyjność przedsiębiorców. Podczas wydarzenia swoją ofertę zaprezentują przedstawiciele sektora szeroko pojętej poligrafii i reklamy.

Kompleksowa oferta dostawców na Promo Show 2024

Czołowi polscy oraz zagraniczni dostawcy potwierdzili swój udział w kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku Promo Show 2024. Piąta edycja wydarzenia przeznaczonego dla profesjonalistów poszukujących najlepszych inspiracji w reklamie, poligrafii, druku na tekstyliach, znakowaniu gadżetów reklamowych i innych rozwiązań w szeroko rozumianym marketingu, odbędzie się w dn. 14–15 lutego 2024 r. w samym centrum stolicy, w Expo XXI Warszawa.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.