Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Canon awansował w najnowszym rankingu Best Global Green Brands

Canon awansował w najnowszym rankingu Best Global Green Brands

Canon awansował na 26. miejsce w najnowszym rankingu firmy Interbrand – Best Global Green Brands. W ubiegłym roku firma zajmowała 30. pozycję. W raporcie wyróżniono efekty wdrożonych w roku 2012 procedur w zakresie zrównoważonego rozwoju, w tym prawie trzykrotną redukcję emisji CO2 w całym cyklu życia produktów w odniesieniu do przyjętych założeń. Od 1990 roku Canon zebrał w skali globalnej 310 tys. ton kaset z tonerem, konsekwentnie redukując emisję CO2 o około 450 tys. ton, co pozwoliło uniknąć zapotrzebowania na 201 tys. ton nowych zasobów.

Doroczny raport Interbrand Best Global Green Brands oparty jest na badaniach konsumentów i pozwala wskazać różnicę między działaniami firmy na rzecz środowiska a percepcją tych aktywności przez użytkowników. W przypadku Canona to postrzeganie znacząco się poprawiło, różnica zmniejszyła się z +6,56 w 2013 roku do +3,8 obecnie.
Susan Stuart, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju Canon w regionie Europy, Środkowego Wschodu i Afryce komentuje: „Zrównoważony rozwój jest dla firmy Canon jednym z kluczowych aspektów, głęboko osadzonych zarówno w naszej kulturze, jak i strategii rozwoju i prowadzenia biznesu. U podstaw naszego podejścia leży japońskie słowo Kyosei, które oznacza wspólne życie i pracę dla dobra ogółu. Pomagając ludziom uchwycić i dokumentować otaczający świat stajemy się częścią społeczności, w których działamy”.
W zestawieniu Best Global Green Brands analizowano działania tylko tych firm, które zostały uwzględnione w raporcie Interbrand Best Global Brands. Aby znaleźć się na liście najlepszych 50. firm w zakresie ekologii, organizacje muszą nie tylko podejmować odpowiednie działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, ale powinny także być odpowiednio postrzegane przez konsumentów.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Firma Miraclon została wyróżniona przez stowarzyszenie IFCA (Indian Flexible Packaging and Folding Carton Manufacturers Association) w konkursie IFCA Star Award 2022 jako jedna z najlepszych firm w kategorii Innowacyjność i rozwój druku za opracowanie technologii PureFlexo Printing. Technologia ta, dostępna w ramach pakietu Flexcel NX Print Suite do opakowań giętkich, rozwiązuje i kontroluje problem niepożądanej rozlewności farby, zapewniając szersze okno robocze, zwiększając sprawność, powtarzalność i ogólną wydajność maszyn.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.