Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Przemysłowy ploter EFI Pro 30f dostępny w Polsce

Przemysłowy ploter EFI Pro 30f dostępny w Polsce

Firma Atrium Centrum Ploterowe niedawno poszerzyła swoją ofertę o przemysłową drukarkę stołową LED-UV marki EFI – model Pro 30f. To unowocześnione rozwiązanie o obszarze roboczym 3.05 × 2.05 m jest pierwszym ploterem amerykańskiego producenta, który umożliwia drukowanie na nośnikach o grubości do 10 cm.

Jak podaje dystrybutor, ploter Pro 30f umożliwia realizację różnorodnych zleceń: klasycznych grafik (reklamy, szyldy, opakowania, grafiki targowe, wyposażenie sklepów, dekoracje), grafik lentikularnych (druk soczewkowy); maszyna obsługuje także nośniki o nieregularnym kształcie oraz ciężkie i nietypowe materiały, w tym szkło, kamień, metale, płyty meblowe, itd.

Dzięki podwójnej konfiguracji CMYK oraz czterem kanałom druku białym atramentem EFI Pro 30f osiąga bardzo dużą produktywność (maksymalna prędkość druku, bez paskowania, wynosi 198 m²/h) przy zachowaniu wysokiej jakości odwzorowania (maks. rozdzielczość to 1200 dpi). Ploter wyróżnia ponadto doskonałe krycie i saturacja koloru białego. 12 głowic grayscalowych (zmienna wielkość kropli atramentu) umożliwia szybki druk w jakości fotograficznej zarówno grafik (także projektów zawierających wiele szczegółów), jak i wielkich, jednokolorowych apli. Drukarka jest również wyposażona w technologię druku Ultra Drop ze zmienną skalą szarości od 7 do 21 pikolitrów, co zapewnia precyzyjne rozmieszczenie kropli, lepsze gradienty i bardziej płynne przejścia tonalne.

Model EFI Pro 30f zawiera intuicyjny graficzny interfejs użytkownika (GUI), który umożliwia lepsze zarządzanie układem wydruków na płaskim stole i pozwala na łatwiejsze konfigurowanie druku dwustronnego. Z kolei dzięki oprogramowaniu EFI Fiery drukarka oferuje znacznie mniejsze (nawet o ok. 30%) zużycie atramentu niż konkurencyjne rozwiązania. Maszyna ma przemysłową konstrukcję, dodatkowo wyróżnia ją – jak podkreśla firma Atrium – precyzja i niezawodność działania, na co wpływ mają m.in. zastosowanie napędu liniowego zamiast paska zębatego, możliwość dokładnej regulacji powierzchni stołu +/- 50 mikronów, zwiększona liczba stref podsysu, które przekładają się na lepsze pozycjonowanie, oraz mniejszy pobór mocy.

Ploter przeznaczony jest do zastosowań na skalę przemysłową – do dużych drukarń oraz agencji reklamowych.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.