Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Tablet ekranowy dla profesjonalistów

Wacom zaprezentował nowy tablet ekranowy Cintiq Pro o przekątnej 27” z dotykowym ekranem 4K, który odwzorowuje 99% przestrzeni AdobeRGB. Urządzenie oferowane jest w komplecie wraz z nową, ergonomiczną podstawą. Najwyższą jakość pracy mają zapewnić duży ekran i personalizowane piórko nowej generacji – Pro Pen 3. Rozwiązanie jest przeznaczone dla specjalistów zajmujących się projektowaniem, modelowaniem 3D czy ilustracją cyfrową.

Będzie nowe rozwiązanie do cyfrowego druku opakowań

Firma Screen podczas targów FachPack 2022 zaprezentowała prototyp maszyny Truepress PAC 520P. Jak czytamy w komunikacie, prace nad tym modelem są bardzo zaawansowane. Będzie to szybki system inkjetowy do zadruku ekologicznych opakowań giętkich z papieru, wykorzystujący atramenty wodne, przeznaczone do kontaktu z żywnością.

Automatyczny system optymalizujący produkcję książek

Tecnau – dostawca urządzeń poligraficznych, w tym rozwiązań do obsługi papieru, monitorowania, przetwarzania i obróbki końcowej dla branży druku cyfrowego, zaprezentował rozwiązanie BookReady. To instalowany w linii, w pełni zautomatyzowany system do niskonakładowej produkcji książek, przeznaczony do cyfrowych, arkuszowych maszyn drukujących.

Nowa platforma druku cyfrowego od HP

Firma HP Inc zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowego urządzenia drukującego z serii HP PageWide Advantage – modelu 2200. Maszyna została zaprojektowana z myślą o potrzebach dostawców usług poligraficznych każdej wielkości. Jak podaje producent, oferuje wysoką produktywność, jakość i wszechstronność nośników, z której skorzystają osoby zajmujące się działalnością wydawniczą, tworzeniem korespondencji listowej i drukiem komercyjnym.

Wszechstronne podłoże do druku

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Alternatywa dla plastiku w wielopakach

Firmy DS Smith – dostawca opakowań z tektury falistej i Krones – dostawca maszyn i systemów pakujących nawiązały współpracę w celu opracowania opartej na surowcach odnawialnych alternatywy dla plastiku. Rozwiązanie ECO Carrier ma zastąpić folię termokurczliwą w opakowaniach zbiorczych napojów butelkowanych.

Saudowie stawiają na zrównoważone drukowanie

Oasis Flower Plant for Plastic – saudyjski producent preform PET i zakrętek na butelki, podpisał umowę nabycia maszyny fleksograficznej Comexi F2 MB. Jest to pierwsza wspólna transakcja obu firm. Inwestycja ma pomóc arabskiej firmie w zapewnieniu bardziej zrównoważonego druku w wysokiej jakości.

Łatwiejsze zarządzanie barwą

Firmy Esko i GMG nawiązały współpracę, w wyniku której powstało połączenie między rozwiązaniem GMG OpenColor, służącym do profilowania kolorów, a oprogramowaniem Esko ArtPro+, przeznaczonym do edycji prepress. Nowe, wysoce zautomatyzowane złącze wspomagające proces zarządzania barwą ma być dostępne w listopadzie 2022 r.

Nowe atramenty dla sektora oznakowań i ekspozycji

Mutoh wprowadza na rynek nowe atramenty MS 51 w konfiguracji CMYK. Jak podaje ich polski dystrybutor – firma Atrium Centrum Ploterowe – są to szybkoschnące, opłacalne w eksploatacji tusze umożliwiające druk w szerokiej gamie kolorystycznej do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Poliestrowa folia do dekoracji wnętrz

Firma Ikonos – polski producent materiałów samoprzylepnych i powlekanych – poszerzyła portfolio o nowy materiał skierowany do rozwijającego się rynku dekoracji wnętrz. Poliestrowa folia Easy Stick jest przeznaczona do zadruku atramentami ekosolwentymi, lateksowymi i UV, odznacza się delikatną strukturą przypominającą jedwab, dzięki czemu pozwala uzyskać wysokojakościowy efekt. Dodatkowo specjalny, łatwo usuwalny klej umożliwia nawet kilkukrotne repozycjonowanie.

Z ostatniej chwili

Podczas tegorocznej konferencji z cyklu Akademia Zarządzania Barwą, organizowanej przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy, będziemy rozmawiać o tym, jak korzystać z możliwości, które daje color management, aby optymalnie, tanio, efektywnie i ekologicznie prowadzić swoją drukarnię. Zaprezentujemy Państwu nowości rynkowe, m.in. urządzenia X-Rite eXact 2, SunConnect i Epson SD-10, których działanie w praktyce będą Państwo mogli poznać podczas sesji warsztatowych. Zapraszamy 26 października br. do Centrum Konferencyjno-Apartamentowego „Mrówka” w Warszawie.
Współorganizatorami XVI Konferencji z cyklu Akademia Zarządzania Barwą są firmy Epson, Fujifilm, Heidelberg, Reprograf-Grafikus i Sun Chemical. Partnerami wydarzenia są Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego i z pewnością znani Państwu eksperci CM.
Cieszymy się, że w tym roku spotkamy się znów osobiście, a nie w trybie zdalnym, i będziemy mogli wymienić się z Państwem doświadczeniami. Zapraszamy do rejestracji na konferencję pod adresem https://azb.akademia-wiedzy.eu/.
Co w programie wydarzenia?

Firma Fujifilm 29 września br. zaprosiła firmy poligraficzne oraz przedstawicieli prasy branżowej z całej Europy na drugą edycję wydarzenia Peak Performance Print Experience. W Centrum Zaawansowanych Technologii Druku w Brukseli nie zabrakło także przedstawiciela „Świata DRUKU”. Podczas spotkania zaprezentowano nowe urządzenia do druku cyfrowego, nie zabrakło pokazów na żywo (także demonstracji online prosto z Japonii) oraz case study z udziałem jednego z klientów firmy. Odbyła się także pierwsza prezentacja i zapowiedź techniczna nowego urządzenia POD, które ma zostać oficjalnie wprowadzone na rynek w dalszej części tego roku.
Relację z wydarzenia zamieścimy wkrótce na łamach naszego miesięcznika.

NT-ware, oddział Canon produkujący m.in. oprogramowanie chmurowe uniFLOW Online, zajął pierwszą pozycję pod względem sprzedaży na rynku Europy Zachodniej w 2021 r. w kategorii urządzeń i systemów do zarządzania drukiem.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.