Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Eizo – poszerzona seria i „chmura”

Eizo – poszerzona seria i „chmura”

Eizo poszerza serię monitorów graficznych ColorEdge o dwa 24,1-calowe modele i wprowadza do oferty pierwsze oparte na chmurze rozwiązanie umożliwiające scentralizowane zarządzanie pracą wszystkich monitorów z rodziny ColorEdge.

Nowe modele monitorów, ColorEdge CG247 oraz ColorEdge CX241 zostały wyposażone w matryce IPS odwzorowujące 99% przestrzeni barw Adobe RGB. CG247 z wbudowanym kalibratorem i funkcją automatycznej kalibracji został zaprojektowany z myślą o profesjonalnych zastosowaniach w edycji fotografii, prepressie i postprodukcji. CX241 z wbudowanym czujnikiem korekcyjnym to rozwiązanie zarówno dla profesjonalistów, jak i dla zaawansowanych użytkowników zajmujących się fotografią i projektowaniem graficznym.
Do zarządzania monitorami ColorEdge w sieci wprowadzano oprogramowanie ColorNavigator Network i ColorNavigator NX. ColorNavigator Network jest bezpiecznym, opartym na chmurze rozwiązaniem hostingowym do sieciowego wykonywania przez administratorów zadań związanych z kontrolą jakości monitorów ColorEdge pracujących na stanowiskach z zainstalowanym programem ColorNavigator NX.
Współpraca programów ColorNavigator Network i ColorNavigator NX pozwala administratorom na korzystanie z funkcji automatycznej kalibracji monitorów ColorEdge oraz zdalne zarządzanie zadaniami związanymi z kontrolą jakości wyświetlanego obrazu na wszystkich monitorach podłączonych do sieci, niezależnie od miejsca, w jakim się znajdują. Administrator może zautomatyzować zadania kontroli jakości poprzez zaplanowanie ich wykonywania w regularnych odstępach czasu. W skali roku pozwala to potencjalnie zaoszczędzić studiom postprodukcyjnym i drukarniom setki czy nawet tysiące godzin poświęconych na prace konserwatorskie, przy jednoczesnym zapewnieniu dokładnego odwzorowania kolorów przez cały czas.
Ponadto, aby zmienić kolory wyświetlane przez monitor, administrator może wykorzystać bazę informacji o każdym monitorze i zaimportować lub wyeksportować ustawienia, w celu skorygowania wielu monitorów jednocześnie, a także włączyć lub wyłączyć odpowiednie tryby kolorów przydatne przy realizacji konkretnego projektu. Aby monitor wyświetlał obraz zawsze dokładnie w ten sam sposób, bez potrzeby ponownej kalibracji, nawet przy podłączeniu do więcej niż jednej stacji roboczej, informacje o jego ustawieniach są zachowywane w elektronice.
Dla przedsiębiorstw, które nie potrzebują scentralizowanej kontroli jakości lub użytkowników indywidualnych wymagających zróżnicowanej funkcjonalności kalibracji, Eizo dołącza do obu monitorów oprogramowanie ColorNavigator 6. Służy ono do ustawiania docelowych wartości jasności, gammy i punktu bieli oraz do wygenerowania profilu ICC. ColorNavigator ma funkcję harmonogramu pozwalającą na zaplanowanie automatycznej kalibracji w przypadku ColorEdge CG247 i automatycznej korekcji w przypadku CX241. Program udostępnia wiele zaawansowanych funkcji, takich jak emulowanie charakterystyki kolorów na ekranach smartfonów, tabletów czy innych urządzeń, oraz walidację profilu do zweryfikowania wyników kalibracji.
Z myślą o zastosowaniach w edycji wideo i postprodukcji model ColorEdge CG247 pozwala na wyświetlanie barw dobieranych indywidualnie z wykorzystaniem przestrzennej tablicy 3D LUT. W połączeniu z funkcją emulacji oprogramowania ColorNavigator 6 i ColorNavigator NX umożliwia to twórcom filmowym sprawdzenie, jak obraz będzie widziany przez widownię. ColorEgde CG247 został wyposażony w tryby wyświetlania obrazu charakterystyczne dla środowisk broadcastowych: Rec. 709, EBU, SMPTE-C czy DCI.
Nowe modele pojawią się na polskim rynku pod koniec czerwca. Można zapytać o nie w firmie Alstor.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.