Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Od wydawcy

Od wydawcy

W tym dziale zamieszczamy informacje własne – na temat bieżących wydań "Świat DRUKU", organizowanych lub współorganizowanych przez nasze wydawnictwo przedsięwzięć oraz oferowanych promocji.

Wspólnie wybierzmy Supergwiazdę drupy 2024

Wakacje w pełni, a my mamy dla Państwa propozycję, która dodatkowo ubarwi letni czas. Jak już informowaliśmy, przygotowujemy specjalny dodatek do „Świata DRUKU” pt. „Gwiazdy targów drupa 2024 – Katalog najciekawszych rozwiązań poligraficznych”, który zostanie wydany na przełomie lipca i sierpnia br. Zaprezentujemy w nim „kandydatki” do miana Gwiazd i Supergwiazdy targów drupa 2024 (przedstawimy je także na stronie drupastars.swiatdruku.eu, gdzie znajdą Państwo również szczegóły i regulamin konkursu).

Rejestracja na święto tektury otwarta!

Miło nam poinformować, że rejestracja na tegoroczne konferencje poświęcone tekturze została otwarta. Jak już zapewne Państwo wiedzą, w tym roku jesienią pod jednym dachem w hotelu Primavera w Jastrzębiej Górze odbędą się dwa wydarzenia tematyczne: XIII Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (14–15 października) i VIII Konferencja „Innowacyjne opakowania – projektowanie i produkcja opakowań z tektury litej” (kolacja integracyjna 15 października i wykłady 16 października).
Jesteśmy przekonani, że wielu z Państwa skusi nie tylko świetna nadmorska lokalizacja tych spotkań, ale przede wszystkim jak zwykle bogaty program merytoryczny, nad którym właśnie pracujemy, oraz obietnica dobrze spędzonego wieczoru integracyjnego (a nawet dwóch…).
Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do grona osób dobrze poinformowanych w branży tektury falistej i/lub litej prosimy o zarezerwowanie dobrego nastroju na październikowe terminy i zgłoszenie udziału w konferencji/konferencjach.
Warunki uczestnictwa, formularz rejestracyjny i inne informacje znajdą Państwo na stronach wydarzeń: tekturafalista.akademia-wiedzy.eu oraz innowacyjneopakowania.akademia-wiedzy.eu.

O czym będzie mowa?

Wakacje, znowu są wakacje!

Po intensywnej wiośnie przyszło upragnione lato, a z nim wakacje – pora nieco zwolnić tempo, nacieszyć się długimi wieczorami i piękną pogodą : ) Mamy nadzieję, że lektura czerwcowego wydania „Świata DRUKU”, które trafi do Państwa rąk, umili poranną kawę lub przerwę w pracy, jednak to nie wszystko, co chcemy Państwu zaproponować na najbliższe tygodnie.
Rozpoczęliśmy prace nad numerem lipcowo-sierpniowym, który przygotowujemy z myślą o targach Festiwal Marketingu (18–19.09, Warszawa), Warsaw Print Tech (3–5.09, Nadarzyn) i DREMA (10–13.09, Poznań). Planujemy poruszyć w nim następujące tematy: nowoczesny dział prepressowy; zarządzanie barwą; druk cyfrowy w małym formacie; rozwiązania dla wielkiego formatu; druk na tekstyliach; sitodruk, tampondruk i sublimacja; identyfikacja wizualna; rynek upominków reklamowych; zadruk mebli. Na Państwa materiały czekamy do 26 lipca.
…ale to nie koniec!
Zapraszamy Państwa do wyboru Gwiazd i Supergwiazdy targów drupa 2024. „Kandydatki” zaprezentujemy w tegorocznym lipcowo-sierpniowym wydaniu specjalnym „Świata DRUKU” oraz na stronie drupastars.swiatdruku.eu. Tu znajdą Państwo również szczegóły i regulamin konkursu. Na zgłoszenia rozwiązań czekamy do 12 lipca, natomiast głosowanie rozpocznie się w dniu ukazania na rynku specjalnego dodatku „Gwiazdy targów drupa 2024” i potrwa do 31 października 2024 r. Swój głos będzie można oddać za pośrednictwem ww. strony internetowej, social mediów oraz przez wypełnienie kuponu konkursowego wydrukowanego w wydaniu specjalnym.
Nagrodą dla Supergwiazdy będzie superkampania reklamowa na łamach wydania drukowanego i na stronie internetowej „Świata DRUKU”.

Spotkajmy się na targach PCI Days

Dziś i jutro nasz zespół czeka na Państwa z dobrą kawą i uśmiechem w warszawskim Expo XXI, gdzie trwają Targi PCI Days 2024 – wydarzenie, które z każdym rokiem przyciąga coraz szersze grono przedstawicieli branży kosmetycznej i farmaceutycznej, a także przemysłu poligraficznego, niezbędnego w procesie wprowadzania produktu na rynek. Szukajcie naszego stoiska pod numerem A.03.

Do zobaczenia!

Żegnaj drupo 2024… Do zobaczenia w 2028 r.!

Przez ostatnie dwa tygodnie w Düsseldorfie byliśmy świadkami wielu mniej lub bardziej spektakularnych premier maszyn, poznawaliśmy nowości produktowe, z radością witaliśmy znajomych, czasem niewidzianych od długich ośmiu lat, nawiązywaliśmy nowe relacje. Przy tej okazji pragniemy jeszcze raz podziękować za wiele miłych i konstruktywnych spotkań na targach!
Z pewnością targami drupa będziemy żyć jeszcze przez dłuższy czas, a my tymczasem stawiamy „kropkę nad i”, zapraszając Państwa do wyboru Gwiazd i Supergwiazdy targów drupa 2024.
„Kandydatki” zaprezentujemy w tegorocznym lipcowo-sierpniowym wydaniu specjalnym „Świata DRUKU” oraz na stronie drupastars.swiatdruku.eu. Tam znajdą Państwo również szczegóły i regulamin konkursu. Na zgłoszenia rozwiązań czekamy do 29 czerwca, natomiast głosowanie rozpocznie się w dniu ukazania na rynku specjalnego dodatku „Gwiazdy targów drupa 2024” i potrwa do 31 października 2024 r. Nagrodą dla Supergwiazdy będzie superkampania reklamowa na łamach wydania drukowanego i na stronie internetowej „Świata DRUKU”.
Zapraszamy do kontaktu!

3... 2... 1... drupa 2024 rozpoczęta!

No i doczekaliśmy się. Wczoraj, po 8 latach przerwy, wystartowała kolejna edycja największych na świecie targów poligraficznych drupa. Jaka będzie? Czy dorówna poprzednim edycjom? Czy pozostanie miejscem prezentacji najnowszych osiągnięć technologicznych i kreacji trendów w branży?
Na pewno zarówno wystawcy, jak i odwiedzający będą targi bacznie obserwować – od tych spostrzeżeń w dużej mierze będzie zależeć, czy za 4 lata z wieloma ponownie spotkamy się w Messe Düsseldorf.
Zachęcamy do lektury naszego przewodnika po targach drupa – z numeru 4/2024 „Świata DRUKU” dowiedzą się Państwo, co prezentują wystawcy, jakie trendy znajdą swoje odzwierciedlenie na wystawie. Warto także skorzystać z zamieszczonych w numerze zaproszeń na stoiska poszczególnych firm.
To specjalne wydanie dostępne jest oczywiście na targach drupa na stoisku prasy fachowej – zarówno w wersji drukowanej, jak i elektronicznej.
Dodatkowo na czas targów udostępniamy Państwu bezpłatnie wersję online numeru kwietniowego w naszej czytelni.
Zachęcamy do lektury szczególnie tych z Państwa, którzy nie pojechali do Düsseldorfu, i będą korzystać z uroków długiego weekendu.

Udanego wypoczynku!

Ostatnia prosta na drodze do Düsseldorfu

Zaledwie kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia targów drupa – przez jedenaście dni, od 28 maja do 7 czerwca, w Messe Düsseldorf obecna będzie cała branża poligraficzna, której przyszło czekać na tę megawystawę aż osiem lat. Trwają ostatnie przygotowania, wiele kalendarzy już zapełniło się umówionymi spotkaniami. Na targach nie zabraknie także specjalnego wydania „Świata DRUKU” (nr 4/2024) i przedstawicieli naszego zespołu. Zapraszamy do kontaktu z nami i reprezentantami innych firm, obecnymi na drupie, w celu umówienia osobistych spotkań w przestrzeni targowej – mamy nadzieję, że ułatwi to Państwu nasz skromny „wizytownik”.
Ale zanim to wszystko się wydarzy, intensywnie działamy na naszym codziennym podwórku – właśnie wysłaliśmy majowy numer naszego miesięcznika do drukarni i zaczynamy przygotowania do kolejnego, czerwcowego, który w dużej mierze będzie poświęcony obróbce po druku, sposobom zabezpieczania druków i ochrony marki, kontroli jakości druku, serwisowi i obsłudze posprzedażowej, rynkowi maszyn używanych oraz materiałom poligraficznym.
Na Państwa materiały czekamy do 10 czerwca.

Ależ mamy rok… Nie czas na nudę!

Chociaż nasz zespół jest niewielki, działa jak dobrze naoliwiony mechanizm. Przed nami gorący czas targów drupa (zachęcamy do lektury bardzo ciekawego kwietniowego numeru „Świata DRUKU”, przygotowanego specjalnie na tę wystawę), a jednocześnie kończymy prace nad kolejnym wydaniem naszego miesięcznika i już myślimy o jesiennych wydarzeniach organizowanych przez nas w ramach Akademii Wiedzy.
Z radością informujemy, ze rozpoczęliśmy przygotowania dorocznej Konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie” (14–15 października) i Konferencji „Innowacyjne opakowania – projektowanie i produkcja opakowań z tektury litej”, która rozpocznie się kolacją integracyjną w dniu 15 października, a następnie 16 października jej uczestnicy wezmą udział w interesujących wykładach i wystawie rozwiązań do produkcji opakowań kartonowych. Obydwa wydarzenia odbędą się w Primaverze w Jastrzębiej Górze.
Bardzo się cieszymy, że możemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom wielu z Państwa i zaproponować rozszerzoną formułę wydarzeń poświęconych opakowaniom wytwarzanym na bazie papieru. Już wkrótce rozpoczniemy rejestrację uczestników.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu i – przede wszystkim – do zarezerwowania odpowiednich terminów w swoim kalendarzu.

Do zobaczenia!

Majowy last minute w oczekiwaniu na targi drupa

Mamy nadzieję że Państwo, tak jak my, wypoczęci i z „przewietrzoną” głową wrócili do codziennej pracy. W „Świecie DRUKU” praca wre – przygotowujemy majowe wydanie naszego miesięcznika, które będzie ostatnim przystankiem przed targami w Düsseldorfie, dlatego nie zabraknie w nim kolejnych zapowiedzi nowości i nowinek z tej największej wystawy poligraficznej. Jeszcze do piątku (10.05) czekamy na Państwa materiały promocyjne zapraszające do spotkania na targach drupa lub/i anonsujące nowości technologiczne, zwłaszcza te związane z wiodącą tematyką numeru – opakowaniami giętkimi i kartonowymi, etykietami oraz opakowaniami premium. Numer ten będzie dystrybuowany m.in. podczas targów dostawców dla przemysłu farmaceutycznego i przemysłu kosmetycznego – PCI Days (19–20 czerwca br., Warszawa). Będziemy czekać na Państwa odwiedziny na naszym stoisku.

Zapraszamy do współpracy!

Udanej majówki!

Przed nami kilka dni majowego oddechu – na nadchodzące dni wolne od pracy pragniemy życzyć wszystkim naszym Czytelnikom prawdziwego odpoczynku w takiej formie, jaką Państwo lubicie najbardziej – aktywnie lub leniwie, a może w tropikach lub we własnym ogrodzie... Albo po prostu przy grillu.

Zespół „Świata DRUKU”

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.