Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Zmieniaj zasady gry, drukując bezpośrednio na tkaninach

Zmieniaj zasady gry, drukując bezpośrednio na tkaninach

Według firmy McKinsey 71% producentów odzieży stawia na nearshoring, a model produkcji na żądanie to umożliwia. Technologia Kornit Digital oferuje jedyny pigmentowy system druku cyfrowego bezpośrednio na tkaninie, który stanowi jednoetapowy proces tworzenia trwałych, jakościowych, gotowych do wysyłki nadruków na szerokiej gamie tkanin w dowolnej ilości. Ponadto najnowocześniejszy system Presto MAX oferuje nadruki bieli na czerni i zapewnia efekty 3D zbliżone do sitodruku, winylu czy haftu.

Informacja reklamowa

Produkcja analogowa prawdopodobnie zostanie zachowana dla dużych prostych zamówień, ale popyt na takie zamówienia maleje. Producenci, którzy potrzebują elastyczności w swoich działaniach, dywersyfikacji w odpowiedzi na zmieniającą się dynamikę rynku i wyzwania oraz rentowności każdego zamówienia, coraz częściej zdają sobie sprawę, że technologia cyfrowa to nie tylko przydatne, ale wręcz niezbędne narzędzie.

Ludzie oczekują, że znajdą dokładnie to, czego szukają, kupią za naciśnięciem jednego przycisku i otrzymają w ciągu jednego lub dwóch dni. Druk cyfrowy na tekstyliach to jedyny realistyczny sposób szybkiego zaspokojenia tego zapotrzebowania, bez nadprodukcji i komplikacji. (Obecnie marnuje się 30% produkcji, a możliwość cyfrowej produkcji na żądanie jest skutecznym sposobem uniknięcia tworzenia zapasów). Oznacza to, że producenci mogą tworzyć więcej produktów oraz bardziej zróżnicowane produkty i zastosowania przy mniejszych zasobach. Oznacza to również dostawę według zapotrzebowania zamiast produkcji do magazynu oraz planowanie i reagowanie w czasie rzeczywistym.

Dlaczego Kornit

Kornit Digital oferuje jedyny pigmentowy system druku cyfrowego bezpośrednio na tkaninie z utrwalaniem i utwardzaniem w linii, który stanowi jednoetapowy, jednoosobowy proces dostarczania trwałych, jakościowych, gotowych do wysyłki nadruków na szerokiej gamie tkanin w dowolnej ilości. Nasi klienci często przypisują systemowi możliwość szybkiej i taniej realizacji projektów bez ograniczeń graficznych lub kolorystycznych na naturalnych tkaninach, zapewniając alternatywę dla druku sublimacyjnego na poliestrze, aby sprostać wymaganiom operacji B2C.

Używane w połączeniu z autorskim zestawem atramentów NeoPigment™ Robusto firmy Kornit, systemy produkcyjne Kornit posiadają certyfikaty OEKO-TEX ECO PASSPORT, GOTS i BLUESIGN, aby spełniać najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju, podczas gdy zmiękczacz zapewnia miękkość w dotyku w celu zaspokojenia potrzeb nawet najbardziej wymagających projektantów mody, o czym świadczy eklektyczna grupa projektantów biorących udział w naszej serii wydarzeń Tydzień Mody Kornit, podczas których twórcy prezentowali kolekcje mody i dekoracji wnętrz, których przygotowanie od projektu do realizacji przy użyciu tej technologii produkcji na żądanie trwało zaledwie kilka tygodni.

Jak opisano w Raporcie oddziaływania firmy Kornit na rok 2021, ocena cyklu życia Kornit Presto S wykazała, że system zużywa do 95% mniej wody i 94% mniej energii w porównaniu ze współczesnymi systemami sitodruku, wytwarzając do 83% mniej gazów cieplarnianych.

Umożliwiając szybką realizację zamówień na żądanie, producenci mogą tworzyć próbki za naciśnięciem jednego przycisku i nigdy nie muszą wytwarzać nadmiernych zapasów. Dzięki temu użytkownicy systemu Kornit mogą prowadzić rentowne operacje w swoim kraju i krajach ościennych, w tym w tak drogich ośrodkach miejskich, jak Londyn, Nowy Jork i Los Angeles. To idealne rozwiązanie dla skonsolidowanego modelu „mikrofabryki”, który obejmuje kompletną, kompleksową produkcję wyrobów gotowych pod jednym dachem, podczas gdy wstępna obróbka materiałów w linii pomaga zmniejszyć zależność od pozyskiwania materiałów poddanych wstępnej obróbce, a w niektórych przypadkach umożliwia niestandardowe drukowanie na unikatowych materiałach dostarczanych przez projektantów, marki lub samych konsumentów końcowych.

„Pełna elastyczność i wręcz znakomita jakość”

Portugalska firma Blur oferuje pełne usługi produkcyjne dla marek odzieżowych, od drukowania i haftowania, przez opracowywanie wzorów i produkcję prototypów, po pełną produkcję kolekcji. Świadczy również usługi bezpośrednio na rzecz konsumentów i usługi dropshippingu, zapewniając wysokiej jakości obsługę dużej i rosnącej bazy klientów.

Firma Blur zrozumiała, że choć druk sublimacyjny zapewnia wspaniałe, trwałe nadruki na odzieży sportowej z poliestru i mieszanek poliestrowych, na tekstyliach dla domu i materiałach soft signage, rośnie zapotrzebowanie na materiały naturalne. To skłoniło ją do dodania możliwości druku cyfrowego firmy Kornit bezpośrednio na tkaninie (nadruk rolek materiału, który następnie jest cięty i szyty na potrzeby różnych zastosowań lub sprzedawany jako tkanina na zamówienie), udostępniając klientom szeroką gamę produktów – w tym produkcję nowych próbek w ciągu 30 minut.

„Kornit to najbardziej przyjazne dla środowiska rozwiązanie na rynku, ponieważ wykorzystuje atramenty w 100% ulegające biodegradacji” — mówi Mariano Dias, założyciel i dyrektor generalny Blur. „Nasze drukarki pracują teraz 24 godziny na dobę. Jesteśmy w stanie wyprodukować każdy wolumen, od jednej sztuki do dużych ilości, ale większość zamówień liczy 500 sztuk. Drukarki Kornit zapewniają nam pełną elastyczność i wręcz znakomitą jakość. Dziś mamy klientów, którzy tylko z tego powodu chcą drukować w technologii Kornit”.

Możliwości nowej generacji

Najnowocześniejszy system Presto MAX firmy Kornit zmienia zasady gry, będąc pierwszym systemem druku cyfrowego bezpośrednio na tkaninie, który oferuje nadruki bieli na czerni. Zapewnia efekty 3D do emulacji sitodruku, winylu, haftu i innych efektów graficznych za pomocą jednego pigmentowego mechanizmu druku.

Cyfrowy rynek wymaga cyfrowych możliwości produkcyjnych. Technologie takie jak sitodruk i druk sublimacyjny mają swoje miejsce – ale technologia cyfrowa stanowi uzupełnienie, które pozwala wyrażać siebie (nieograniczona liczba wzorów, kolorów itp.), stwarza nowe możliwości, optymalizuje pracę hali produkcyjnej (eliminując nieefektywność i marnotrawną nadprodukcję) oraz lepiej dostosowuje się do e-handlu w odpowiedzi na eksplozję kreatywności na całym świecie. Obsługuje bardziej złożone zadania i zapewnia niższy całkowity koszt posiadania dzięki szybkiej realizacji większej liczby zadań przy minimalnym czasie konfiguracji i pracy, zachowując przy tym niezmiennie wysoką jakość. Odpowiada na wyzwania łańcucha dostaw, umożliwiając lokalną realizację zamówień na żądanie. A do tego jest czystsza, co jest coraz ważniejsze dla wszystkich, a zwłaszcza dla młodszych pokoleń, które wydają pieniądze w zgodzie ze swoimi wartościami.

Aby dowiedzieć się więcej o tworzeniu nowych możliwości, rozwijaniu linii produktów i budowaniu bardziej zrównoważonej działalności dzięki transformacyjnym możliwościom druku cyfrowego na żądanie, odwiedź stronę Kornit.com.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.