Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Zautomatyzowany finishing opakowań

Zautomatyzowany finishing opakowań

KAMA ProCut 76 Foil

KAMA, producent maszyn sztancujących i wykończeniowych oraz składarko-sklejarek, poinformował o udoskonaleniu swoich rozwiązań. Wprowadzone zmiany mają na celu zwiększenie automatyzacji oferowanych maszyn, uproszczenie ich obsługi i możliwość szybszego przezbrajania, a w efekcie zwiększenie wydajności krótkoseryjnej produkcji składanych opakowań z tektury.

Jedną z nowości jest nowy chwytak o nazwie Big Bite, który zyskało wszechstronne urządzenie przeznaczone do obróbki końcowej dla formatu B2 – ProCut 76 Foil. Chwytak ten jest w stanie transportować podłoża od papieru o gramaturze 100 g/m² do twardej tektury o grubości 3 mm. Ponieważ otwiera się wyjątkowo szeroko, zarówno w górę, jak i w dół, możliwe jest bezpieczne przenoszenie przez maszynę podłoży o dużej objętości, arkuszy poddanych obróbce termicznej, pofalowanych, kaszerowanych i falistych. Na ProCut 76 mogą być wykańczane folią na gorąco i tłoczone nawet twarde okładki książek o grubości 3 mm, co otwiera nowe obszary zastosowań.

Kolejną nowością jest system AutoRegister AR³, który zyskały wykrawarki KAMA. Oferuje on maksymalną dokładność pasowania w obróbce końcowej, nawet w przypadku arkuszy ciętych po druku lub z wieloma opcjami wykończenia. Serwomotory ustawiają się w kierunku x i y oraz „pasują przechyły”. Dzięki tej funkcji możliwa jest wysokojakościowa produkcja opakowań, etykiet i przywieszek dla luksusowych marek oraz wyrafinowanych pudełek składanych, np. na czekoladki, prezenty lub kosmetyki. Jest to również przydatna opcja redukcji kosztów poprzez drukowanie w formacie B1 i wykańczaniu z wysoką precyzją w B2.

Ponadto, aby usprawnić i przyspieszyć ścieżkę produkcji krótkich serii pudełek składanych, opracowano nową wersję oprogramowania JobManager. Dzięki niemu, oraz dzięki przeprojektowanemu zespołowi usuwania użytków i wykrawania SBU, cały proces wykrawania, bigowania i automatycznego usuwania użytków oraz wykrawania bez użycia narzędzi w linii na sztancy KAMA DC 76 przebiega o 30% szybciej. Także automatyczna składarko-sklejarka FlexFold 52i, która obsługuje końcowy etap procesu produkcji, zyskała nową funkcję – może być teraz opcjonalnie wyposażona w system AutoBraille, który jest istotny dla klientów działających w branży farmaceutycznej.

„Wprowadzając kolejne ulepszenia do oferty chcemy wesprzeć drukarnie i producentów opakowań. Jesteśmy przekonani, że nasi klienci chętnie skorzystają z możliwości łatwiejszego i bardziej rentownego przetwarzania krótkich serii, oraz że dzięki naszym usprawnionym rozwiązaniom i procesom będą mogli realizować małe, wersjonowane zamówienia i czerpać z tego korzyści” – powiedział Bernd Sauter, dyrektor generalny KAMA.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.