Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Zarządzanie zapasami przez smartfona

Zarządzanie zapasami przez smartfona

Wyczerpanie się jednego z niezbędnych materiałów eksploatacyjnych, np. środka zapobiegającego pienieniu lub rozpuszczalnika czyszczącego, może mieć opłakane skutki gdy pracownik zabierający ostatnią butelkę zapomni o tym poinformować. Firma Koenig & Bauer opracowała rozwiązanie, które może pomóc zapobiegać takim sytuacjom – aplikację do zarządzania zapasami i śledzenia partii ProductionApp na urządzenia mobilne z systemem Android. Bazuje ona na technologii NFC, obsługiwanej przez większość smartfonów.

Miejsca przechowywania poszczególnych materiałów eksploatacyjnych opatruje się znacznikiem NFC, który następnie poprzez aplikację przypisuje się do konkretnych produktów. Podczas inwentaryzacji lub po otrzymaniu nowej dostawy, wyświetlane są odpowiednie dane dla poszczególnych miejsc przechowywania. Magazynier może następnie porównać wyświetlane ilości ze stanem faktycznym i skorygować ewentualne różnice. Aplikacja umożliwia rejestrowanie nowych dostaw i automatycznie aktualizuje informacje dotyczące stanów magazynowych. Gdy smartfon wykryje znacznik NFC, automatycznie wyświetla informację o miejscu przechowywania, bez konieczności wcześniejszego uruchamiania aplikacji.

Aplikacja umożliwia także kontrolowanie zużycia materiałów poprzez przypisanie znacznika NFC do punktu zapotrzebowania na dany materiał, np. którejś z jednostek drukujących. Wówczas, po zidentyfikowaniu nadajnika, smartfon wyświetla wszystkie istotne informacje na jego temat – np. kolor i pozostałą ilość. Wówczas operator wskazuje ilość materiału, która została uzupełniona i skanuje numer seryjny danego produktu. Kamera w smartfonie uruchamia się automatycznie, a - po prawidłowym zeskanowaniu - numer seryjny wyświetlany jest na ekranie. Aplikacja umożliwia w tym momencie także wyświetlenie innych przydatnych informacji, np. terminu ponownego uzupełnienia danego materiału lub ilości farby wymaganej do wydrukowania bieżącego zadania. Po zapisaniu ilości uzupełnionego materiału i jego numeru seryjnego, dane te są zapisywane w bazie, a pozostałe poziomy zapasów odpowiednio zmniejszane. Jeżeli poziom zapasów spadnie poniżej zdefiniowanego minimum, aplikacja sama wygeneruje e-mail do zarządcy magazynu lub działu zakupów – adres poczty elektronicznej można ustawić osobno dla każdego artykułu. W przyszłości firma Koenig & Bauer zamierza zaimplementować obsługę sklepu internetowego.

ProductionApp umożliwia również monitorowanie materiałów eksploatacyjnych takich jak obciągi lub rakle, dostarczając informacji dotyczących np. liczby odbitek wykonanych od momentu zamontowania obciągu. Stwarza to dodatkowo możliwość porównywania trwałości poszczególnych produktów i zdefiniowania planowanego okresu ich użytkowania. Dzięki temu, czynności takie jak zmiana obciągu czy uzupełnienie proszku do druków lub rozpuszczalnika można zaplanować z wyprzedzeniem.

W aplikacji ProductionApp można wprowadzić dowolną liczbę lokalizacji przechowywania zapasów. Ilości zasobów mogą być wyświetlane dla każdego magazynu osobno lub sumarycznie. Oprócz materiałów eksploatacyjnych wykorzystywanych w arkuszowej maszynie offsetowej, za pomocą aplikacji można monitorować np. ilość kleju do składarko-sklejarki. ProductionApp ma także funkcję zapamiętywania kolejności półek dla każdego zdefiniowanego magazynu.

Aby korzystać z aplikacji ProductionApp muszą być spełnione trzy warunki: przynajmniej jeden smartfon z systemem Android i oprogramowaniem Rapida ProductionApp, wdrożenie systemu zarządzania produkcją LogoTronic Professional oraz dostęp do sieci bezprzewodowej.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.