Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Xaar 1003C drukuje na płytkach

Xaar 1003C drukuje na płytkach

Głowica Xaar 1003C, wprowadzona na rynek na początku ubiegłego roku i po raz pierwszy zaprezentowana na targach drupa 2016, posiada wiele udoskonaleń w porównaniu z poprzednimi modelami – m.in. XaarGuard, np. wysoką ochronę płytki dyszy, która wydłuża czas bezobsługowej pracy głowicy.

Od czasu zaistnienia na rynku głowica Xaar 1003C jest wykorzystywana przez wielu producentów płytek ceramicznych na świecie. Jednym z nich jest Parefeuille Provence. Aby nanosić wysokiej jakości wzory granitu i cementu na płytkach, francuska firma zainstalowała drukarkę cyfrową EVOSEVEN Projecta Engineering, wyposażoną w pięć drążków drukujących z głowicami Xaar 1003 GS12C. „Postęp technologii, jaki reprezentuje Xaar 1003C, polega na znacznym ograniczeniu przestojów konserwacyjnych i produkcyjnych” – stwierdził Laurent Jacquemin, kierownik produkcji. – „Odnotowaliśmy trzykrotną poprawę cyklu czyszczenia w porównaniu do Xaar 1002C, cały proces czyszczenia przebiega automatycznie i trwa bardzo krótko. W efekcie znacznie wydłuża się czas bezawaryjnej produkcji, odpowiednio wzrasta wydajność i zwiększają się oszczędności. Sukces tego przedsięwzięcia sprawił, że w roku obecnym postanowiliśmy zainstalować drugą drukarkę cyfrową, aby zmodernizować pozostałe linie niecyfrowe”.
W 2016 r. głowicę Xaar 1003C na potrzeby zdobienia płytek ceramicznych zamontowała również włoska firma Oscar Ceramics. „Dzięki nowej głowicy radykalnie zmniejszyłem czas przestoju maszyn, ponieważ głowica wymaga obsługi technicznej tylko raz lub dwa w ciągu doby” – wyjaśnił Andrea Porta, główny projektant w Oscar Ceramics. – „Oznacza to, że mogę znacznie zwiększyć produkcję. Mamy w produkcji setki wzorów, produktów i obrazów. Wszystkie moje rysunki, projekty i cała praca są bezpieczne dzięki głowicy Xaar 1003”.
Głowica Xaar 1003C korzysta z technologii Xaar Tuned Actuator Manufacturing. Zapewnia ona pełną skalowalność z prostą i szybką konfiguracją, sprawną wymianę głowicy oraz stałą jakość druku na długich drążkach z kilkoma głowicami, na różnych poziomach szarości.
Wzorem swoich poprzedników w serii, Xaar 1003C łączy unikatową, opatentowaną technologię Xaar TF Technology z architekturą Hybrid Side Shooter, co pozwala na recyrkulację atramentu bezpośrednio za dyszą podczas wyrzutu kropli. Gwarantuje to działanie głowicy nawet w najtrudniejszych środowiskach przemysłowych.
Głowice Xaar 1003 GS12C poprawiły również jakość drukowania we włoskiej firmie Century, zlokalizowanej w regionie Modena, słynnej z produkcji płytek ceramicznych. „Poprzednio trudno było uzyskać jednolitość nadruku, ale po zamontowaniu głowic Xaar 1003 GS12C widzimy dużą poprawę” – oświadczył Alberto Corradini, dyrektor fabryki. Jego współpracownik, kierownik linii glazurowania Emanuele Farrarini, dodał: „Dzięki głowicy Xaar 1003C możemy uzyskać jednolitą jakość nadruku bez dokonywania precyzyjnej regulacji. Pozwala to na zwiększenie produkcji o 15-20%”.
Głowica Xaar 1003 jest dostępna w trzech modelach: 1003 GS6C do detali, zwłaszcza na płytkach ściennych; 1003 GS12C do precyzyjnego nadruku zależnie od powierzchni pokrycia – do płytek podłogowych; 1003 GS40C do efektów specjalnych.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.