Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Włosi z kolejnym systemem od Miraclon

Włosi z kolejnym systemem od Miraclon

Luca Ferrari, dyrektor zarządzający firmy Flexolution

Firma Flexolution, włoski dostawca usług prepress, zainstalowała niedawno drugi system do naświetlania Kodak Flexcel NX Wide od Miraclon, aby utrzymać tempo produkcji i sprostać zapotrzebowaniu po uzupełnieniu swojej oferty o druk szerokowstęgowy.

Luca Ferrari, dyrektor zarządzający Flexolution, tak wyjaśnia decyzję o inwestycji: „Nasza firma cieszy się bardzo dobrą opinią wśród drukarń wąskowstęgowych, wszystko za sprawą naszej wysokojakościowej oferty płyt wytwarzanych przy użyciu systemu Flexcel NX Plates. Z czasem zaczęliśmy otrzymywać wiele zapytań z rynku druku szerokowstęgowego. Wiedziałem, że jeśli zamierzamy spróbować zaistnieć na tym konkurencyjnym rynku, potrzebujemy najlepszej technologii. Jedynym możliwym wyborem była dla nas technologia Flexcel NX – chcieliśmy mieć pewność, że naszym klientom będziemy oferować stabilną, powtarzalną płytę, która umożliwi reprodukcję pikseli z optymalną rozdzielczością. W 2018 r. zainstalowaliśmy system Wide 4260 do płyt o formacie 1067 × 1524 mm, a w 2021 r. zdecydowaliśmy się na kolejny z rodziny Flexcel NX – Wide 5080 do płyt o formacie 1270 × 2032 mm. Większy format przynosi nam dodatkowe korzyści, m.in. umożliwiając optymalizację wykorzystania miejsca na płyty, ograniczając odpady i zwiększając produktywność”.

Luca Ferrari podkreśla, że za sukcesem Flexolution stoi technologia miraclon połączona z odpowiednim podejściem do klienta, opartym na umiejętności słuchania. Dzięki temu działalność firmy nie tylko opiera się na bazie wiernych, zadowolonych klientów z sektora wąskiej wstęgi, ale też coraz częściej do tego grona dołączają odbiorcy z sektora opakowań, szczególnie na żywność.

„Technologia Flexcel NX pozwoliła nam bardzo skutecznie rywalizować z popularną we Włoszech grawiurą dzięki wyższej gęstości optycznej osiąganej za pomocą technologii Digicap NX Patterning – dodaje dyrektor zarządzający Flexolution. – Dzięki niej wytwarzane przez nas płyty umożliwiają drukarniom nie tylko bardzo wydajny druk w wysokiej jakości, ale też pozwalają na krótsze czasy uruchomienia i znaczną oszczędność farby. Technologia ta zresztą wykorzystuje też wszystkie zalety Kodak Squarespot Imaging Technology, co oznacza uzyskanie realnie wyższej stabilności, dokładności i niezawodności drukowania. Kiedy nasza firma powstała, nasi klienci rywalizowali z drukiem offsetowym. Teraz natomiast główną konkurencję stanowi druk cyfrowy. Dlatego, aby zapewnić klientom przewagę, musimy dostarczać im odpowiednie płyty. Robimy to dzięki systemom od Miraclon”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Firma Miraclon została wyróżniona przez stowarzyszenie IFCA (Indian Flexible Packaging and Folding Carton Manufacturers Association) w konkursie IFCA Star Award 2022 jako jedna z najlepszych firm w kategorii Innowacyjność i rozwój druku za opracowanie technologii PureFlexo Printing. Technologia ta, dostępna w ramach pakietu Flexcel NX Print Suite do opakowań giętkich, rozwiązuje i kontroluje problem niepożądanej rozlewności farby, zapewniając szersze okno robocze, zwiększając sprawność, powtarzalność i ogólną wydajność maszyn.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.