Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Wielkoformatowa drukarka z wbudowanym skanerem

Wielkoformatowa drukarka z wbudowanym skanerem

Canon zaprezentował imagePROGRAF TC-20M – pełnokolorową wielkoformatową drukarkę biurkową wyposażoną w płaski skaner formatu A4. Pozwala ona od razu tworzyć profesjonalne wydruki w formacie do A1+, takie jak plakaty reklamowe dla sklepów i restauracji, materiały edukacyjne dla szkół albo spersonalizowany papier prezentowy. Urządzenie drukuje rysunki techniczne, dokumentację wielkoformatową i kolorowe wizualizacje, dzięki czemu sprawdzi się w przedsiębiorstwach z branży architektury, budownictwa oraz inżynierii.

Oprócz klasycznych funkcji, imagePROGRAF TC-20M oferuje użytkownikom podgląd wydruku z plików JPEG i PDF, skanowanie, kopiowanie i powiększanie obrazów. Dostęp do urządzenia może się odbywać bez udziału komputera – wydruki można zlecać bezpośrednio z panelu kontrolnego, za pośrednictwem pamięci USB.

Nowoczesny design imagePROGRAF TC-20M pozwala użytkownikom wykonywać wszystkie prace konserwacyjne od przodu maszyny, wliczając w to wymianę papieru (arkusze lub z roli), napełnianie zbiorników z atramentem i odbiór gotowych wydruków. Pojemne zbiorniki na atrament (70 ml) nie wymagają częstego uzupełniania, a wysokiej klasy atramenty pigmentowe w przestrzeni CMYK gwarantują wydruk wysokiej jakości kolorowych projektów. Odmienne kształty i kolory każdej buteleczki na atrament zapobiegają jej napełnieniu złym kolorem tuszu.

Drukarka obsługuje nośniki w rozmiarach do A1+ i jest wyposażona w automatyczny podajnik dla rozmiarów A3 i A4. Jednoczesna obsługa papieru ciętego i papieru z roli pozwala użytkownikowi kopiować i drukować różne rozmiary obrazów na jednej maszynie poprzez wybór źródła papieru w panelu użytkownika. Urządzenie umożliwia także wykonywanie wielu kopii jednego dokumentu na papierze z roli w rozmiarze do A1+.

Niewielkie rozmiary urządzenia (968 mm długości, 525 mm szerokości i 245 mm wysokości) sprawiają, że imagePROGRAF TC-20M zmieści się na biurku lub szafce. Dodatkowy kosz BU-06 może być wykorzystany do zbierania wydrukowanych materiałów, dzięki czemu drukowanie w dużym formacie staje się możliwe nawet w ciasnej przestrzeni.

Dzięki użyciu darmowej aplikacji sieciowej Canon PosterArtist, użytkownicy imagePROGRAF TC-20M mogą z łatwością tworzyć plakaty i ulotki. Wybór wielu szablonów pozwala im dostosować projekt do konkretnych potrzeb. PosterArtist wspiera także druk personalizowany oraz ze zmiennymi danymi.

Jennifer Kolloczek, EMEA Planning, Marketing & Innovation Senior Director, Production Print w Canon Europe, komentuje: „Wydruki wielkoformatowe zazwyczaj są zlecane przez sklepy, instytucje edukacyjne czy hotelarzy. Zauważamy jednak, że rośnie potrzeba samodzielnego wykonywania szybkich, profesjonalnych wydruków w dużym formacie. Drukowanie na miejscu jest szybsze, tańsze i wygodniejsze. Stworzony w tym celu nowy imagePROGRAF TC-20M jest prosty w obsłudze i nie zajmuje dużo miejsca, a co więcej, zawiera wbudowany skaner płaski i odczytuje pliki dostarczone przez USB. Prostotę obsługi urządzenia zapewnia także wygodna aplikacja mobilna. Podłączenie komputera nie jest potrzebne, a wszystkie operacje wykonuje się na panelu z przodu maszyny”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.