Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Większa wydajność wąskowstęgowej maszyny drukującej

Większa wydajność wąskowstęgowej maszyny drukującej

W ostatnim czasie oferta firmy Mark Andy została rozbudowana o nowe rozwiązanie software’owe, przeznaczone do produkcji wąskowstęgowej – oprogramowanie sMArt link. Jest to system monitorowania procesu wytwórczego w czasie rzeczywistym, zaprojektowany z myślą o optymalizacji maszyn wykorzystywanych do drukowania etykiet i opakowań. Na podstawie uzyskiwanych informacji operator bądź menadżer produkcji ma bieżący wgląd w status realizowanej pracy, co pozwala mu podejmować natychmiastowe decyzje, a w efekcie – ograniczać straty materiałowe i zwiększać wydajność produkcji.

Mark Andy ocenia, że wdrożenie sMArt link pozwala w krótkim czasie zredukować ilość odpadów o 3–5%, zwiększyć ilość realizowanych zleceń o 10–20%, a w efekcie – poprawić całkowitą wydajność działań od 5% do nawet 30%.

Oprogramowanie sMArt link, dostępne poprzez działającą w chmurze platformę, może być wykorzystywane zarówno z nowymi, jak i wdrożonymi wcześniej maszynami cyfrowymi oraz fleksograficznymi Mark Andy oraz z urządzeniami innych producentów. Co istotne, łączy ono cały funkcjonujący sprzęt w ramach jednego, wysokowydajnego narzędzia analitycznego, dostępnego wszędzie tam, gdzie użytkownik ma dostęp do Internetu.

sMArt link jest elementem kompleksowej platformy produkcyjnej Mark Andy, uwzględniającej automatyzację procesu narządzania, ułatwienia w obsłudze sprzętu i integrację software’ową. Jak podkreśla producent, narzędzie to jest niezwykle przyjazne dla użytkownika, zaprojektowane z myślą o ułatwieniu pracy operatorom maszyn i osobom zarządzającym produkcją. Greg Palm, Executive Vice President Sales & Marketing w firmie Mark Andy, mówi: „sMArt link to rezultat wielu rozmów i konsultacji z naszymi klientami. Odkryliśmy dzięki nim słabsze punkty procesu produkcyjnego, by zrozumieć i ulepszyć każdy jego element, uwzględniający sprzęt, obsługujących go ludzi oraz otoczenie produkcyjne”.

Jak podaje Mark Andy, całkowita wydajność sprzętu w typowej drukarni etykietowej waha się w przedziale między 35% a 45%, co – zdaniem firmy – daje sporą przestrzeń do jej poprawy. Za sprawą setek czujników i dzięki zaawansowanej integracji, oprogramowanie sMArt link zbiera w precyzyjny sposób dane dotyczące prędkości drukowania, rzeczywistego czasu wykorzystania maszyny, przestoju, ilości generowanych odpadów itd. Dane te pozwalają osobom odpowiedzialnym za proces produkcyjny porównywać zlecenia, pracę maszyn, wydajność operatorów a nawet całych zakładów wytwórczych, a następnie podejmować stosowne działania, poprawiające wydajność.

Dane są tu zbierane przez całą dobę i we wszystkie dni tygodnia, a wgląd do systemu jest możliwy w czasie rzeczywistym – za pośrednictwem smartfonu, tabletu, komputera bądź podłączonego do sieci monitora obrazującego status produkcji. Dzięki technologii cloud computing, są one dostępne z poziomu „chmury” dla każdej osoby zaangażowanej w proces produkcyjny, umożliwiając wychwytywanie błędów bądź problemów i dokonywanie niezbędnych korekt. To w efekcie wpływa na redukcję ilości odpadów, zwiększenie efektywnego czasu wykorzystania sprzętu, poprawę prędkości w realizowanym nakładzie oraz zysków generowanych przez drukarnię.

Oprogramowanie sMArt link po raz pierwszy zostanie zaprezentowane szerokiej publiczności podczas zbliżających się targów Labelexpo Americas 2022 (Chicago, 13–15 września br.).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.