Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Wdrożenie z myślą o niestandardowych projektach i aplikacjach

Wdrożenie z myślą o niestandardowych projektach i aplikacjach

Niemiecka firma printwerk, od ponad 32 lat oferująca kompleksowe usługi w zakresie konsultingu i planowania projektowego, jak też drukowania różnymi technikami (UV, solwentową oraz sublimacyjną), konstrukcji i montażu, w ostatnim czasie wzbogaciła park sprzętowy o hybrydowy ploter wielkoformatowy firmy Agfa – Jeti Tauro H3300 S LED. Maszyna pracuje w nowym zakładzie o powierzchni 2,5 tys. m2 zlokalizowanym w bawarskim Erlangen.

Podejmując decyzję o zakupie nowego plotera bazującego na technice inkjet UV, kierownictwo drukarni bardzo szybko zdało sobie sprawę, że konieczna będzie wymiana wykorzystywanego do tej pory, mniejszego urządzenia przy jednoczesnym zatrzymaniu innej maszyny, na której były zadrukowywane podłoża kartonowe. Początkowo wybór padł na hybrydowy system Anapurna, jednak po zapoznaniu się przez przedstawicieli printwerk – Marlene Dinkel, dyrektor zarządzającą i Svena Tkotza, operatora druku – z możliwościami innych rozwiązań z portfolio Agfy, zdecydowano o przeprowadzeniu wszechstronnych testów w centrum demonstracyjnym w Mortsel innego hybrydowego modelu – Jeti Tauro H3300 S LED.

W ślad za decyzją o zakupie testowanego urządzenia drukarnia podjęła decyzję o odnowieniu i zmodernizowaniu całej przestrzeni produkcyjnej przed zainstalowaniem nowej maszyny. „Prace modernizacyjne okazały się dużym wyzwaniem, ale finalnie cały projekt zakończył się sukcesem – mówi Marlene Dinkel. – Dzięki różnorodności naszego parku maszynowego i wieloletnim doświadczeniom rynkowym, mamy w ofercie liczne produkty, jakie możemy zaproponować naszym klientom. Możliwość sprostania ich wymaganiom oraz doradztwo, jakie świadczymy w kontekście różnych aplikacji, są wśród naszych priorytetów. Za sprawą Jeti Tauro dysponujemy niezawodnym systemem drukującym oraz wszechstronnym wsparciem ze strony firmy Agfa – jej przedstawiciele zawsze służą nam pomocą w przypadku pytań, problemów bądź wątpliwości”.

Jak dodaje Marlene Dinkel, nowo zakupiona maszyna przejęła znaczącą część realizowanych zleceń: „Nasza załoga bardzo sobie ceni zalety nowej maszyny drukującej, gdyż rezultaty w niej uzyskiwane są znakomite, a stworzona przez firmę Agfa technologia Thin Ink Layer zapewnia niskie zużycie atramentu. Ponieważ cały czas uczymy się pracy na tej maszynie i poznajemy jej możliwości, więc część zleceń wciąż jest drukowana w dotychczas wykorzystywanym przez nas urządzeniu”.

Jak podkreśla dostawca maszyny, dzięki Jeti Tauro H3300 S LED firma printwerk zyskała modułowe rozwiązanie drukujące, które można rozbudowywać i dostosowywać do zmieniających się wymagań jej klientów i całego rynku.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.