Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Unowocześnione plotery z serii XpertJet Pro

Unowocześnione plotery z serii XpertJet Pro

Obchodząca w tym roku jubileusz 70-lecia firma Mutoh podczas targów FESPA Global Print Expo (Berlin, 31 maja – 3 czerwca) zaprezentowała premierowo dwa urządzenia drukujące z serii XpertJet Pro. Były to: ploter eko/żywiczny XpertJet 1682SR Pro oraz wykorzystujący technikę sublimacji model XpertJet 1341WR Pro o szerokości 127 cm. Co je wyróżnia?

Jak podaje polski dystrybutor urządzeń marki Mutoh – firma Atrium Centrum Ploterowe – najważniejszym elementem modernizacji serii XpertJet Pro jest wyposażenie ploterów w nowe, ultraszerokie głowice drukujące piezo Mutoh AccuFine o zmiennej wielkości kropli, zapewniające bardzo wysoką jakość odwzorowania druku dzięki precyzyjnemu pozycjonowaniu kropli. Plotery pracują w oparciu o profesjonalne i bardzo łatwe w obsłudze oprogramowanie RIP Mutoh VerteLith, nagrodzone certyfikatem EDP. W połączeniu z nową, opatentowaną technologią I-screen weaving (druk bez paskowania), głowice piezo oferują wysoką jakość druku także przy wyższych prędkościach produkcyjnych.

Ponadto nowe modele japońskiego producenta oferują automatyczną kalibrację przesuwu materiału (Feed Master) oraz funkcję Media Tracker, umożliwiającą automatyczne sprawdzenie, ile materiału pozostało na rolce. Przeznaczone specjalnie do nowych urządzeń ekologiczne atramenty mają certyfikat GreenGuard Gold, zaś zastosowane w ploterach duże kasety z wymiennymi degazowanymi wkładami workowymi zmniejszają cenę jednostkową za atrament.

Producent zwraca uwagę także na inne cechy premierowych ploterów z serii XPJ ułatwiających pracę – są to m.in.: podświetlenie stołu LED, nowe regulowane rolki dociskowe, automatyczna kalibracja grubości mediów przy druku dwukierunkowym, automatyczna laserowa kompensacja dysz (zmniejsza ryzyko strat podczas pracy plotera bez nadzoru), automatyczne wykrywanie i czyszczenie zatkanych dysz oraz nowy dotykowy panel sterowania.

W modelu plotera XpertJet 1682SR Pro (a także Mutoh XpertJet 1642SR Pro) istnieje możliwość ustawienia aż czterech poziomów wysokości głowicy (w standardowej serii XpertJet – bez oznaczenia „Pro” – są to trzy poziomy): nisko: 1.5 mm / średnio: 2.0 mm / średniowysoko: 2.5 mm / wysoko: 4.0 mm, co umożliwia drukowanie nawet ciężkich banerów o grubości do 2,8 mm.

Nowo zaprojektowana platforma jest wyposażona w takie funkcje jak automatyczna kalibracja druku dwukierunkowego, przyjazny dla użytkownika panel dotykowy, dodatkowe oświetlenie LED i ulepszona rozwijarka mediów bez trzpienia, która umożliwia operatorom łatwe i szybkie ładowanie nośników. Wszystkie wymienione funkcjonalności mają na celu ułatwienie użytkownikowi obsługę i konserwację urządzenia, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej wydajności i najwyższej jakości druku.

Zastosowanie ploterów jest bardzo szerokie – od produkcji plakatów i banerów, przez podświetlane panele wystawowe i panele POP, oznakowanie kierunkowe, grafiki podłogowe, po grafiki samochodowe, naklejki, i wiele innych.

Od początku 2022 r. Mutoh przedstawił też inne nowe urządzenia z serii Pro: eko/żywiczne Mutoh XpertJet 1341SR Pro i Mutoh XpertJet 1641Sr Pro.

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.