Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / UPM usprawnia proces recyklingu

UPM usprawnia proces recyklingu

Kolejnym krokiem wykonanym przez UPM Raflatac w kierunku gospodarki cyrkularnej jest wprowadzenie rozwiązań cyfrowych do procesu recyklingu odpadów. Opakowania zbiorcze z odpadami odbierane od klientów UPM w ramach programu RafCycle będzie można od tej pory oznaczać „inteligentną” etykietą RafMore. Poprzez zeskanowanie jej za pomocą smartfonu klienci będą mogli zgłaszać odpady gotowe do odbioru i ponownego przetworzenia.

Europejscy klienci UPM objęci programem RafCycle oddają odpady w postaci silikonowanych linerów podkładowych z etykiet samoprzylepnych. Zgłaszanie gotowych partii odpadów do odbioru poprzez skanowanie etykiet RafMore zostało przetestowane u kilku klientów UPM z Danii i Szwecji. Zgłoszone przez nich odpady zostały poddane recyklingowi w niemieckiej papierni UPM Plattling, gdzie oddzieliwszy silikon od papieru zamieniono go w masę celulozową gotową do wykorzystania w produkcji nowych podłoży etykietowych. Dotychczas zgłaszanie zgromadzonych odpadów odbywało się tradycyjnymi metodami, a w komunikacji pomiędzy UPM i jej klientami zdarzały się nieporozumienia – zintegrowanie technologii RafMore z programem RafCycle ma je wyeliminować.

„Klienci objęci programem RafCycle otrzymali od nas indywidualne kody przy pomocy których mogą oznaczać przygotowane do oddania partie odpadów i zgłaszać je bezpośrednio poprzez mobilną aplikację RafMore. Pomaga nam to lepiej zorganizować procesy logistyczne, co czyni cały proces recyklingu bardziej efektywnym” – wyjaśnia Claus Søndergaard, menedżer sprzedaży UPM Raflatac w Danii.

Jednym z pierwszych użytkowników tego rozwiązania jest duńska firma Xellia Pharmaceuticals. “W ramach programu RafCycle oddajemy swoje odpady peluru już od kilku lat, zatem nowe rozwiązanie UPM przyjęliśmy z entuzjazmem. Poprzez zastosowanie w magazynie odpadów etykiet RafMore udało nam się usprawnić jego funkcjonowanie, ponieważ całym planowaniem odbioru odpadów samodzielnie zajmuje się UPM. Dodatkowo mamy też większą świadomość ilości odpadów, które oddajemy do powtórnego przetworzenia” – opowiada Per Hasso, magazynier Xellia Pharmaceuticals.

Programem RafCycle objętych jest obecnie ponad setka europejskich klientów UPM z sektora etykiet samoprzylepnych, dlatego fiński koncern już zapowiedział rozszerzenie integracji z RafMore w kolejnych krajach.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.