Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Trzecia maszyna do wycinania etykiet w drukarni Grafpress

Trzecia maszyna do wycinania etykiet w drukarni Grafpress

Drukarnia Grafpress z Olkusza zakupiła urządzenie do wykańczania etykiet – VD3350. Firma funkcjonuje na rynku od wielu lat, ma bardzo dobrze wyposażony park maszynowy, w skład którego wchodzą m.in. maszyny drukujące cyfrowo, laminatory, krajarki, linia do broszur. W ostatnich latach Grafpress mocno stawia na produkcję etykiet, czego początkiem był zakup cyfrowej maszyny drukującej. W latach 2020 i 2021 drukarnia zakupiła dwa plotery do wycinania VD320III, ale szybko okazało się, że to zbyt mało przy rosnącej liczbie zleceń. Dlatego zdecydowała się na inwestycję w trzecie urządzenie. Dostawcą wszystkich ploterów była firma Grafmasz

„Podjęliśmy decyzję o kolejnym usprawnieniu procesu wycinania etykiet z roli na rolę” – mówi Łukasz Kajda, właściciel drukarni Grafpress. „Z uwagi na nowe zlecenia konieczne było przyspieszenie finishingu. Po raz kolejny postanowiliśmy postawić na elastyczne rozwiązania wycinania poprzez ploter nożowy oferowany przez Grafmasz. Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowych dwóch automatycznych ploterów VD320 III od tego dostawcy, ale w sytuacjach szczytu zamówień były one dla nas niewystarczające. Postanowiłem o dodaniu do produkcji urządzenia VD3350, które wycina z prędkością do 9 m/min czterema głowicami symultanicznie, co znacznie przyspiesza wykonywanie pracy”.

Urządzenie pozwala na cyfrowe wycinanie etykiet i naklejek drukowanych na roli. Posiada zautomatyzowane: zmianę pracy na kolejną poprzez odczyt kodu za pomocą kamery CCD, ustawienie rozstawu głowic na żądany format, kontrolę naciągu. Ma też zintegrowany system wałków prowadzących wstęgę, gwarantujący jej proste prowadzenie w całym procesie wycinania. W standardzie możliwa jest laminacja na zimno z regulacją pasowania folii do wstęgi. Jest także możliwość cięcia i rozdzielania na mniejsze gilzy oraz indywidualna regulacja głębokości. Stół do łączenia wstęgi podczas zmiany rolek minimalizuje straty materiału. Pneumatyczne wałki rozprężne (odwijak/nawijak) ułatwiają wymianę roli. Obsługa projektów realizowana jest za pomocą zintegrowanego komputera z oprogramowaniem producenta. Urządzenie opcjonalnie może zostać również wyposażone w gilotynę do cięcia arkuszy, która pracuje w linii, dzięki czemu zyskuje jeszcze większe możliwości cięcia materiału z roli na arkusze. Ploter posiada zintegrowany moduł laminowania na zimno oraz automatyczne separowanie matrycy etykiet.

„Urządzenie oferowane jest na polskim rynku przez firmę Grafmasz, która po raz kolejny terminowo dostarczyła do mnie ploter, przeprowadziła instalację oraz profesjonalne szkolenie z jego obsługi, co umożliwiło bardzo szybkie włączenie nowej maszyny do naszej produkcji”-– dodaje Łukasz Kajda.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.