Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Termozgrzewalny papier na opakowania

Termozgrzewalny papier na opakowania

Poprzez wprowadzenie na rynek nowego papieru termozgrzewalnego firma Feldmuehle Uetersen rozszerza swoje portfolio produktów przeznaczonych dla branży opakowaniowej. Powlekany, elastyczny papier z jednostronną warstwą termozgrzewalną może być stosowany w istniejących liniach pakujących i nadaje się do recyklingu.

Produkt dostępny jest w trzech wariantach: z białą, błyszczącą lub matową powierzchnią, co predysponuje go do stosowania zarówno do druku wysokojakościowych opakowań, jak i prostych saszetek. Papier ten może być stosowany w tych samych liniach pakujących, które dotychczas wykorzystywały folie z tworzyw sztucznych. Termozgrzewalny papier został zaprojektowany tak, aby umożliwić konsumentom łatwe i kontrolowane otwieranie opakowania. Producent zapewnia o możliwości rezygnacji z wycięć i perforacji ułatwiających otwieranie, niezbędnych w przypadku opakowań foliowych.

Stefan Eitze, menedżer techniczny ds. marketingu, Feldmuehle: „Nasz produkt stanowi przyjazną środowisku alternatywę w zastosowaniach niewymagających właściwości barierowych. Zamiast tworzyw sztucznych do jego produkcji używamy głównie celulozy. Nakładana w procesie produkcji papieru powłoka dyspersyjna na bazie wody nadaje mu właściwości uszczelniające. W procesie recyklingu może zostać przetworzony z powrotem w masę papierową i powtórnie wykorzystany”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.