Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Technopol Group z nową składarko-sklejarką

Technopol Group z nową składarko-sklejarką

Od lewej: Rafał Czwojdziński (Technopol Group) i Michał Drożdż (Koenig & Bauer CEE) przy nowej składarko-sklejarce Omega Allpro 165
Fot. Koenig & Bauer (CEE)

Technopol Group – polska grupa zakładów poligraficznych i przetwórczych, specjalizujących się w produkcji opakowań kartonowych i tekturowych, zakontraktowała niedawno nową składarko-sklejarkę Omega Allpro 165 do jednej ze swoich czterech drukarń . Zakład w Ostrowie Wlkp., w którym od sierpnia br. pracuje urządzenie firmy Koenig & Bauer, wykonuje przede wszystkim opakowania z tektury falistej. Maszyna została natychmiast obłożona produkcją, znacząco zwiększając potencjał wytwórczy firmy.

„Naszych klientów, reprezentujących różne branże, staramy się obsługiwać w sposób kompleksowy – mówi Rafał Czwojdziński, właściciel Technopol Group. – Stąd decyzja o posiadaniu kilku zakładów , z których każdy ma określoną specjalizację, wykorzystując różne techniki drukowania (offsetową, fleksograficzną, cyfrową) i wykańczania. Dzięki tej specyfice działania mamy w ofercie wiele rozwiązań opakowaniowych oraz produktów reklamowych (np. standów czy systemów POS) i transportowo-logistycznych (jak opakowania zbiorcze z tektury falistej czy tzw. skrzyniopalety), bazujących na podłożach papierowych. Z kolei lokalizacja zakładów (dwa znajdują się w Ostrowie Wlkp., kolejne w Krotoszynie i Żyrardowie) sprawia, że sprawnie realizujemy zamówienia do każdej części kraju, jak też poza Polskę – np. do Niemiec czy Skandynawii. Ta elastyczność powoduje, że jesteśmy atrakcyjnym partnerem biznesowym dla firm z różnych segmentów – farmaceutycznego, spożywczego, chemicznego czy automotive”.
Historia Technopol Group sięga 1999 r., gdy firma została założona przez Rafała Czwojdzińskiego – przez pierwsze lata działała w zakładach w Ostrowie Wielkopolskim i Żyrardowie. W roku 2010 w jej skład weszła firma RD Sp. z o.o. z Krotoszyna. W kontekście stosowanej w tym zakładzie techniki offsetu arkuszowego Technopol Group wykorzystywał w produkcji m.in. półformatowe maszyny drukujące z serii Rapida. I właśnie tu kilka lat temu została zainstalowana pierwsza wówczas w Polsce, zautomatyzowana sztanca Optima-K 106, która znacząco zwiększyła możliwości firmy w zakresie wykrawania opakowań kartonowych z tektury litej, w których się specjalizuje.

Jak podkreśla Rafał Czwojdziński, współpraca z firmą Koenig & Bauer i jego lokalnym oddziałem trwa od lat i jest oparta na wzajemnym zaufaniu. Pierwsza maszyna Omega 165 została zakontraktowana przez Technopol Group do jednego z dwóch ostrowskich zakładów w 2013 r. „Duże wrażenie zrobiła na nas kombinacja jej jakości i zaawansowania technologicznego i z perspektywy tych dziesięciu lat mogę jedynie potwierdzić słuszność naszej decyzji. W międzyczasie, z uwagi na zmiany własnościowe w Duran Machinery, obsługa handlowo-serwisowa na terenie Polski trafiła do Koenig & Bauer (CEE), więc siłą rzeczy także w przypadku składarko-sklejarki od kilku już lat współpracujemy z nią w zakresie wsparcia technicznego, które oceniamy bardzo pozytywnie”.
Składarko-sklejarka Omega Allpro 165 obsługuje arkusze zarówno z tektury litej jak i falistej o maksymalnej szerokości 1650 mm. „Wykorzystujemy ją głównie z myślą o tych drugich, przede wszystkim do opakowań 3- i 4-punktowych – mówi Rafał Czwojdziński. – Powszechnie wiadomo, że dział postpress potrafi stanowić »wąskie gardło« w drukarni opakowaniowej. W naszym przypadku, dzięki dwóm wysokowydajnym maszynom Omega Allpro 165, możemy być spokojni o realizację każdego zlecenia na czas. Mam na myśli także trudne, wymagające opakowania z tektury falistej, których wykonania się podejmujemy”.
Omega Allpro 165 umożliwia realizację opakowań kartonowych i tekturowych z maksymalnie sześcioma punktami klejenia. Zakres możliwego do zrealizowania w niej asortymentu jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. opakowania z automatycznym dnem, stożkowe i z podwójną ścianą. Urządzenie wyposażone jest w serwonapędy i zmotoryzowane prowadnice z pneumatycznym podnoszeniem i opuszczaniem systemów prowadzących wraz z systemem pamięci i zapisu, umożliwiające wykonanie automatycznych nastaw. „Jej zaawansowanie technologiczne było jednym z kluczowych parametrów, jakie braliśmy pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie – mówi Rafał Czwojdziński. – Maszyna, mimo krótkiego stażu, jest już w pełni obłożona – przejęła m.in. część najbardziej wymagających zleceń realizowanych na starszym urządzeniu. Pracuje na dwie zmiany i sprawuje się, podobnie jak wcześniejszy model, bez zarzutu. Jesteśmy więc z niej bardzo zadowoleni”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.