Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Szwajcarzy wdrażają druk ECG

Szwajcarzy wdrażają druk ECG

Sun Chemical poinformował, że w szwajcarskiej firmie Pawi Verpackungen, specjalizującej się w produkcji opakowań promocyjnych wykonanych z kartonu i papieru, została wdrożona technologia drukowania uwzględniająca rozszerzony, siedmiokolorowy gamut kolorystyczny (ECG – Extended Color Gamut). Projekt, zrealizowany dzięki ścisłej współpracy i wsparciu technicznemu ze strony Sun Chemical oraz Esko, umożliwił firmie Pawi zaoferowanie jej klientom opcji z wykorzystaniem druku ECG zamiast stosowanych dotychczas kolorów specjalnych.

Jak podają obaj dostawcy, wdrożenie przyniosło też użytkownikowi wymierne, znaczące korzyści: redukcję liczby stale magazynowanych farb specjalnych, a także poprawę wydajności wynikającą ze zredukowanych czasów przestoju pomiędzy kolejnymi zleceniami. Implementacja ECG to także korzyści środowiskowe, wynikające z niższego zużycia energii, obniżenia ilości odpadów farbowych, rzadszego mycia maszyn oraz mniejszego zapotrzebowania na usługi transportowe.

Siedmiobarwny druk ECG w Pawi wdrożono z pomocą Sun Chemical w niedawno zakupionej 8-kolorowej maszynie offsetowej. Poza standardowym zestawem CMYK wprowadzono tu dodatkowo kolory: pomarańczowy, zielony i fioletowy, co pozwoliło na reprodukcję 95 proc. barw specjalnych. Sun Chemical uzyskał pożądany przez klienta efekt dzięki rozwiązaniu SunECG, wchodzącemu w skład SunColorBox – specjalnego zestawu narzędzi i usług umożliwiającego stabilną, dokładną cyfrową komunikację kolorystyczną w całym cyklu produkcji opakowania. Kluczowym elementem SunECG jest stworzone przez Esko oprogramowanie do konwersji barw – Equinox. Umożliwia ono dokładne określenie procentowego udziału każdego z siedmiu kolorów w docelowej barwie specjalnej. Jak podkreśla Sun Chemical, znaczący udział we wdrożeniu procesu drukowania z wykorzystaniem ECG mają farby SunPak FSP, które powstały z myślą o zastosowaniu w większości maszyn arkuszowych (standardowych, wysokowydajnych i wielkoformatowych), przeznaczonych do zadrukowywania podłoży kartonowych. Jakość reprodukcji już po ośmiu tygodniach testów nowego rozwiązania pozwoliła Pawi na oferowanie druku z wykorzystaniem ECG klientom.
„Mimo że druk w siedmiu kolorach jest dostępny na rynku już od dłuższego czasu, dopiero w ostatnich latach stał się on opłacalny. Przede wszystkim za sprawą poprawionej stabilności pracy maszyn drukujących oraz farb znajdujących w nich zastosowanie, jak również dzięki zwiększonej funkcjonalności oprogramowania. W przypadku Pawi wszystkie te elementy zostały dostarczone przez wybranych przez nas partnerów” – powiedział Alexander Honsel, szef projektów strategicznych w firmie Pawi. Remo Fehr, kierujący działem druku arkuszowego firmy, dodaje: „Automatyzacja procesu produkcyjnego – od pozyskania zamówienia aż do wytworzenia finalnego opakowania – oraz związane z tym wprowadzenie opcji druku 7-kolorowego to ważne kroki w realizowanej przez nas strategii, zakładającej rozszerzenie produkcji na skalę przemysłową i wzmocnienie pozycji Pawi jako czołowego gracza na rynku opakowaniowym”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.