Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Szkoci z trzecią maszyną duńskiej marki

Szkoci z trzecią maszyną duńskiej marki

Susan Carr – dyrektor sprzedaży i Bob Veitch – dyrektor zarządzający (oboje CV Labels) przy nowej maszynie

Jeden z największych brytyjskich producentów etykiet dla branży farmaceutycznej i medycznej – firma CV Labels z siedzibą w Szkocji – poszerzyła w ostatnim czasie swój park maszynowy o nową 7-kolorową maszynę fleksograficzną Nilpeter FB-350. To już trzecie rozwiązanie tego producenta w zakładzie w Irvine.

CV Labels istnieje od 1989 r. i obecnie zatrudnia ponad 20 osób. Firma niedawno powiększyła powierzchnię produkcyjną do 2 tys. m2. Przez ponad 30 lat działalności producent wypracował ważną pozycję na rynku etykiet dla branży farmaceutycznej, medycznej i opieki zdrowotnej, uzyskał m.in. certyfikat PS9000:2016 przyznawany przez Pharmaceutical Quality Group (PQG). Aby zapewnić najwyższą jakość usług, firma inwestuje w nowoczesne technologie.

Współpraca między CV Labels i Nilpeter sięga 1983 r., kiedy Bob Veitch – późniejszy właściciel i dyrektor zarządzający CV Labels (wówczas pracownik innej firmy) odwiedził duńską siedzibę producenta, aby przetestować maszynę B-200. Uznał wówczas tę technologię za innowacyjną i najlepszą, i zdania nie zmienił do dziś. „Zawsze byliśmy bardzo zadowoleni z użytkowania maszyn tej marki, więc dodanie kolejnego systemu do naszej linii produkcyjnej było dla nas oczywistym wyborem. Nasza firma się stale rozwija i z czasem musieliśmy zwiększyć moce produkcyjne i gamut barw. Osiągnęliśmy to dzięki najnowszej inwestycji – maszynie FB-350. Wraz z tym wdrożeniem zyskaliśmy nowe możliwości, szczególnie cenne jest dla nas tworzenie wielostronicowych etykiet typu booklet” – mówi Bob Veitch.

Pracująca w szkockim zakładzie 7-kolorowa maszyna fleksograficzna FB-350 została wyposażona w dodatkowe funkcjonalności, skonfigurowane do potrzeb użytkownika. Jedną z ważniejszych jest inserter umożliwiający tworzenie wspomnianych etykiet typu booklet na różnych podłożach. Warto tu wymienić także m.in. utwardzanie promieniami UV, system szynowy dla urządzeń pomocniczych, stację laminującą, jednostkę do ponownej rejestracji wstępnie zadrukowanych wstęg, system wideokontroli i standardowe stacje wykrawania.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Mijający rok przyniósł branży opakowań wiele zmian. Nowa rzeczywistość kształtowała lokalne gospodarcze relacje biznesowe, a kwestie łączności, cyfryzacji, automatyzacji i zrównoważonego rozwoju stały się podstawą produkcji. Jean-Pascal Bobst, prezes firmy BOBST, analizując minione miesiące, przedstawia wnioski na temat przyszłości tego sektora.

25 listopada br., podczas Gali Jubileuszowej Polskiej Izby Druku, poznaliśmy laureatów XXII edycji konkursu Złotego Gryfa. Jest to największy i najstarszy w Polsce konkurs obejmujący całe spektrum produkcji poligraficznej, gdzie oceniana jest wyłącznie jakość wykonania produktu. Jak już informowaliśmy, w tegorocznej edycji rywalizacji prestiżową statuetką nagrodzono wydanie nr 6/2021 „Świata DRUKU” (kategoria: Czasopismo wielobarwne). Jakie inne produkty rodzimej poligrafii zdobyły wyróżnienie?

Za nami kolejna wystawa skierowana do branży handlu detalicznego – w Warszawie w dn. 23–24 listopada br. odbyło się największe, jak podkreśla organizator, wydarzenie tego sektora w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow. Podczas wystawy, nad którą patronat medialny sprawował „Świat DRUKU”, przedstawiciele sieci i centrów handlowych, najemcy i właściciele sklepów mogli znaleźć rozwiązania niezbędne do prowadzenia działalności. W tym roku producenci technologii i wyposażenia szczególnie promowali nowości, oparte na automatyzacji i robotyzacji.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.