Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / System PureFlexo Printing dla drukarń opakowań giętkich

System PureFlexo Printing dla drukarń opakowań giętkich

Firma Miraclon 24 czerwca br. podczas wydarzenia online o nazwie Miraclon Innovates zaprezentowała nowy system PureFlexo Printing, przeznaczony dla użytkowników rozwiązania Kodak Flexcel NX. Został on specjalnie zaprojektowany pod kątem zastosowań farb rozpuszczalnikowych na folii w druku szerokowstęgowym, aby maksymalnie zwiększać sprawność, powtarzalność i ogólną wydajność maszyn oraz umożliwiać drukarniom i przygotowalniom uzyskanie czystszych wydruków, stabilnych kolorów i lepszych wyników finansowych.

Drukarze osiągają najlepszą wydajność swoich maszyn, kiedy mogą pracować w sposób nieprzerwany. Potrzebują szerszej tolerancji (nazywanej także oknem roboczym) i solidnego procesu, aby wydajnie zarządzać produkcją, ponieważ wąska tolerancja oznacza, że niewielkie zmiany mogą pozbawić wydruki akceptowalnej jakości czy tolerancji. Zapobiegając niepożądanej rozlewności farby, system PureFlexo Printing daje drukarzom możliwość nieprzerwanej pracy maszyn przy niskim ryzyku uzyskania nieakceptowalnych wydruków, zapewnia tym samym równowagę między jakością i wydajnością.

„Łatwo rozpływająca się farba jest naturalną cechą druku przy użyciu fleksograficznych farb rozpuszczalnikowych na folii. Kiedy farba przepływa w niepożądane miejsca, może się gromadzić, powodując mostkowanie i nawarstwianie się, tworząc tzw. brudny wydruk. Nie zawsze można sobie z tym łatwo poradzić, a często sytuacja ulega pogorszeniu w wyniku sięgania po rozwiązania innych problemów z drukowaniem, takich jak stosowanie twardszych taśm, większych ilości farby czy nadmiernego docisku. System PureFlexo Printing bezpośrednio odpowiada na ten problem, wykorzystując zaawansowany patterning powierzchni płyt, aby ograniczyć i kontrolować rozlewność farby, wyznaczając nowy standard dla czystego, przewidywalnego druku. Przy niskim przyroście punktu rastrowego i znacznym ograniczeniu odkładania się farby w czasie druku, system ten nie tylko zapewnia bardziej przewidywalną zgodność z profilem kolorów maszyny, ale także ogranicza konieczność przerywania jej pracy w celu czyszczenia płyt. Rezultatem jest znacznie większa wydajność produkcji przy zachowaniu wysokiej jakości. Kompletny proces przygotowania do druku i samego druku staje się bardziej wydajny” – wyjaśnia John Anderson, dyrektor ds. zaawansowanych zastosowań druku w firmie Miraclon.

Emma Schlotthauer, kierująca działem marketingu w firmie Miraclon, dodaje, że nowy system i redukcja niepożądanej rozlewności farby oznaczają spore korzyści finansowe dla drukarni i przygotowalni, zwłaszcza w kontekście eliminacji nieplanowanych przerw w pracy maszyny w celu czyszczenia płyt oraz mniejszych strat materiału.

Jak podkreśla producent, korzyści oferowane przez nowe rozwiązanie są odczuwalne w całym łańcuchu wartości – drukarnie dzięki większej odporności na częste problemy produkcyjne mogą bardziej stabilnie i przez dłuższy czas realizować wymagające zadania, zaś przygotowalnie mogą wreszcie skończyć z poszukiwaniem koloru, retuszowaniem i ponownym wykonywaniem płyt.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.