Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Strategiczne decyzje w Heidelbergu

Strategiczne decyzje w Heidelbergu

Firma Heidelberg poinformowała o podjęciu działań restrukturyzacyjnych, mających poprawić jej stabilność finansową oraz wzmocnić ścieżkę rozwoju. Najważniejsze decyzje dotyczą wycofania jeszcze w tym roku z produkcji maszyn Primefire oraz offsetowych w wielkim formacie. Dodatkowo planowana jest wypłata 375 mln euro z aktywów powierniczych założonego w 2005 r. funduszu emerytalnego Heidelberg Pension-Trust e.V.

Wprawdzie podczas wirtualnej konferencji prasowej 12 marca (pisaliśmy o tym TUTAJ) Heidelberg poinformował o rozwoju maszyn Primefire, jednak chwilę potem plany te uległy zmianie. „Koncentrując się na podstawowej działalności, która przynosi zyski i konsekwentnie dostosowując koszty, chcemy bez restrukturyzacji osiągnąć poprawę EBITDA o 100 mln euro. Jednocześnie przeniesienie rezerw z funduszu powierniczego prawie całkowicie zmniejszy nasze zadłużenie finansowe netto. Powinno to znacznie poprawić stabilność finansową Heidelberga” – czytamy w komunikacie prasowym. „Reorganizacja Heidelberga jest dla naszej firmy decydującym krokiem, który obejmuje również bolesne środki. Choć decyzja nie była dla nas łatwa, jest jednak konieczna, aby przywrócić naszą firmę znów na drogę do sukcesu. Rezygnując z nierentownych produktów, uwolnimy moce na dochodowe produkty. W tym obszarze będziemy dalej rozszerzać wiodącą pozycję rynkową Heidelberga dzięki możliwościom digitalizacji” – powiedział Rainer Hundsdörfer, prezes zarządu firmy. Przenosząc środki z funduszu emerytalnego zarząd Heidelberg Pension Trust postanowił wesprzeć stabilizację Heidelberga i obniżyć aktywa powiernicze do poziomu, który nie jest objęty ustawową ochroną roszczeń emerytalnych. Decyzja ta nie ma zatem negatywnego wpływu na istniejące i przyszłe prawa do emerytur.

W komunikacie prasowym podano, że dostosowanie obejmuje również zrównoważoną redukcję kosztów produkcji i strukturalnych. Planowane oszczędności będą miały wpływ na likwidację 2 tys. miejsc pracy na całym świecie. Jednorazowe wydatki wymagane na wdrożenie pakietu oszczędnościowego szacuje się na około 300 mln euro, w zależności od wyniku negocjacji ze związkami zawodowymi i obciążeniami bilansowymi w roku budżetowym 2019/2020.

Poza tymi ruchami firma Heidelberg chce jak najbardziej dalej poszerzać swoją rolę na rynku poligrafii dzięki integrowaniu rozwiązań cyfrowych z modelem biznesowym, takim jak subskrypcja, w celu jeszcze lepszej obsługi klientów, a tym samym własnego rozwoju i wzrostu w sposób zrównoważony. Przyszłe inwestycje będą koncentrować się na cyfryzacji „End-to-end”, w szczególności tworzenia dla klientów zintegrowanych rozwiązań dla maszyn drukujących, oprogramowania, materiałów i usług. Celem firmy jest stworzenie międzybranżowej platformy opartej na IoT, na której wszystkie relacje klient – dostawca mogą być przetwarzane automatycznie. Dzięki temu rozwiązaniu drukarnie mogą znacznie poprawić swoją wydajność.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.