Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Stół tnący do produkcji krótkich serii

Stół tnący do produkcji krótkich serii

Firma Duplo wprowadziła do swojej oferty nowy stół tnący PFi B3, proponując wraz z nim specjalnie opracowane oprogramowanie sterujące. Urządzenie przeznaczone jest do tworzenia krótkich serii personalizowanych opakowań, wycinanych etykiet, kart, naklejek o nietypowych kształtach, bez konieczności tworzenia wykrojników.

„Stół tnący PFi B3 to nowa propozycja w naszej ofercie. Tym, co z pewnością ją wyróżnia, jest przeznaczone specjalnie dla tego urządzenia oprogramowanie sterujące, które firma Duplo stworzyła we współpracy z jednym z jej partnerów. Software ten znacznie bardziej ułatwia i przyspiesza pracę niż ma to miejsce w maszynach, w których stosowane jest oprogramowanie innych producentów, m.in. z Dalekiego Wschodu. Szerokie możliwości tego rozwiązania powodują, że może ono być doskonałym narzędziem zarówno dla małych drukarń, jak i większych przedsiębiorstw poligraficznych” – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzająca Duplo Polska.

Płaski stół (dostarczany z czterema narzędziami do cięcia i z krążkiem bigującym) oraz technologia cięcia cyfrowego umożliwiają użytkownikom PFi B3 produkcję krótkich serii różnego rodzaju produktów z prędkością do 800 mm/s. Narzędzia tnące, nacinające i bigujące obsługują podłoża takie jak papier (w tym foliowany, samoprzylepny i syntetyczny) czy karton do 1,5 mm grubości. Maszyna jest wyposażona w automatyczny system pobierania (każdy arkusz jest tu separowany powietrzem i zostaje przeniesiony na stół tnący), a także podajnik, na który operator maszyny może w trakcie jej pracy dokładać kolejne arkusze. Jak podaje producent, w każdym rogu arkusza powinny być wydrukowane znaczniki pasowania oraz – w lewym górnym rogu, obok pierwszego znacznika – kod QR, które odczyta kamera, dzięki czemu rozpocznie się automatycznie proces cięcia. Odczyta ona również znaczniki i automatycznie skompensuje przesunięcie obrazu. Urządzenie zapewnia cięcie z tolerancją +/- 0,3 mm. „Użytkownicy otrzymują więc od nas proste rozwiązanie, które może znacząco poprawić wydajność procesu produkcyjnego w ich zakładach” – dodaje Gabriela Swat.

PFi B3 pracuje w oparciu o stworzone specjalnie dla niego przez firmę Duplo i jej partnera oprogramowanie sterujące – PFi Connect. Wykorzystując je, głowica z narzędziami podąża za liniami narysowanymi w pliku wektorowym (stworzonym wcześniej w programie Adobe Illustrator lub Corel Draw i wyeksportowanym do żądanego formatu, a następnie wgranym do oprogramowania PFi Connect) tnąc, nacinając i bigując prace do żądanego kształtu. Podczas tego procesu arkusz pozostaje w miejscu na pasie transportowym z podsysem.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.