Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Set prosto z serca z technologią druku 3D

Set prosto z serca z technologią druku 3D

18 czerwca br. w warszawskim klubie Niebo muzyka zagrała w rytmie ludzkich serc. Tego wieczoru odbył się finał Projektu Heartbeats - polskiej edycji globalnej kampanii Ballantine’s STAY TRUE STORIES. W jej ramach DJ i producent Piotr Bejnar zaprezentował live-act, podczas którego wspólnie z publicznością zagrał muzykę, wykorzystując rytm bicia ludzkich serc. Do realizacji live-actu Bejnara doszło m.in. dzięki specjalnym bezprzewodowym bransoletkom, wyposażonym w czujnik pulsu, które wydrukowano na polskich drukarkach 3D Zortrax M200.

Ballantine’s STAY TRUE STORIES to ogólnoświatowy projekt, w ramach którego promowani są ludzie tworzący wyjątkowe projekty artystyczne. Impreza wieńcząca polską edycję projektu odbyła się w warszawskim klubie Niebo. Po tygodniach wyczerpujących przygotowań, DJ i producent Piotr Bejnar, zaprezentował swój niepowtarzalny live-act,
w trakcie którego miksował swoją muzykę z biciem serc publiczności. Rytm serc gości imprezy płynęły wprost do konsolety Piotra Bejnara za pośrednictwem bezprzewodowych bransoletek, wyposażonych w czujniki pulsu. Wydarzeniem, które zainspirowało artystę, był jeden z jego występów, gdzie grał na środku parkietu pośród publiczności. Tańczący wokół ludzie nadawali rytm kolejnym utworom. Wtedy też Piotr Bejnar postanowił wykorzystać instrument, który każdy z nas ma w sobie – serce. W zależności od naszego nastroju, samopoczucia, czy wykonywanej czynności serce wybija inny rytm. Uchwycenie tego niepowtarzalnego momentu i wkomponowanie go do utworu, to zadanie które wymagało zaangażowania najnowocześniejszych technologii.

Artysta postanowił do tego celu wykorzystać potencjał technologii druku 3D. Dzięki polskiej drukarce 3D Zortrax M200 udało się stworzyć bezprzewodowe bransoletki na rękę dla części uczestników imprezy. Część uczestników imprezy została przy wejściu poproszona o założenie opaski i nie zdejmowanie jej w trakcie występu. Wewnątrz designerskiej obudowy, wykonanej z materiału Z-ULTRAT, umieszczono pulsometr, który przesyłał odczyty bicia wprost do konsolety Bejnara.

Utwory zaprezentowane w trakcie live-actu były miksowane na żywo, zgodnie z rytmem bicia serc publiczności. Występ został dodatkowo wzbogacony specjalnie przygotowanymi wizualizacjami, które potęgowały niesamowity klimat imprezy. Tej nocy klub Niebo został wypełniony przez fanów muzyki elektronicznej z całej Polski. „Cieszę się, że mogłem zrealizować swoje największe dotychczasowe muzyczne marzenie. Uwielbiam grać na żywo, uwielbiam też czuć na własnej skórze emocje publiczności. To fantastyczne, że goście klubu mogli współtworzyć mój performance. Dziękuję wszystkim osobom, które podesłały do mnie swoje utwory i przybyły na finał Projektu Heartbeats. Razem stworzyliśmy muzykę, która dosłownie płynęła z naszych serc” - powiedział Piotr Bejnar.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.