Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Samoprzylepny materiał etykietowy z recyklingu

Samoprzylepny materiał etykietowy z recyklingu

Herma wprowadziła na rynek nowy materiał samoprzylepny do produkcji etykiet, składający się w 50% z materiału pochodzącego z recyklingu poużytkowego (PCR). Biała folia PE rv Herma rPE odznacza się wszechstronnością zastosowań, a jej duża elastyczność pozwala na łatwą aplikację na zakrzywionych powierzchniach, takich jak opakowania kosmetyków i produkty higieny osobistej.

Błyszcząca, wstępnie obrobiona koronowo powierzchnia folii rPE white rv zapewnia dobrą jakość druku we wszystkich konwencjonalnych procesach drukowania. Można ją stosować do produkcji nieprzezroczystych etykiet, które ze względów recyklingowych najlepiej stosować na powierzchniach z PE. Można ją również zadrukować przy użyciu technologii termotransferu (producent zaleca w tym przypadku wstępne badania).

Nowa folia zawiera specjalnie opracowany klej, który charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami; jest odporny na wilgoć, mydła i oleje, dlatego szczególnie nadaje się do etykiet produktów w branży higieny osobistej, kosmetyków i artykułów gospodarstwa domowego. Dodatkowo fakt, że podłoże rPE white rv powstało z połączenia odpadów konsumenckich i nowego plastiku, oznacza przystępną cenę, zbliżoną do kosztów konwencjonalnej standardowej folii PE.

„Chociaż stosowanie tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu jest lepsze dla dla środowiska i śladu węglowego, jest on wciąż droższy od nowego tworzywa ze względu na złożone procesy obróbki. A w przypadku zastosowań masowych koszt ma kluczowe znaczenie. Celem powinno być zainicjowanie cykli materiałowych w taki sposób, aby wykorzystać jak najwięcej materiałów pochodzących z recyklingu” – mówi Hendrik Kehl, menedżer produktu w Herma.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.