Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Samodzielne urządzenie do cyfrowej metalizacji etykiet

Samodzielne urządzenie do cyfrowej metalizacji etykiet

Portfolio firmy Leonhard Kurz powiększyło się o samodzielną maszynę do cyfrowej metalizacji etykiet – DM-Uniliner. Rozwiązanie to stanowi uzupełnienie oferty producenta z zakresu uszlachetniania, i nawiązuje do modułu inkjetowego DM-Jetliner (który został zaprojektowany do pracy w linii, głównie z maszyną HP Indigo), jednak w odróżnieniu od niego jest całkowicie samodzielną maszyną z własnym systemem transportu wstęgi, odwijakiem i przewijakiem.

DM-Uniliner działa z prędkością 75 m/min. i obsługuje. Może obsługiwać etykiety samoprzylepne zarówno na podłożach z tworzywa sztucznego, jak i z papieru, na rolkach o średnicy do 800 mm. Urządzenie jest wyposażone w trzy głowice drukujące Kyocera o rozdzielczości 600 × 600 dpi, dzięki czemu oferuje całkowitą szerokość druku do 324 mm. Wykorzystuje przezroczyste atramenty UV i utwardzanie LED.

Projekt, który ma być metalizowany, jest drukowany na odwrocie nośnika transferowego, a atrament jest „przypinany”, aby się nie rozprzestrzeniał w niekontrolowany sposób. Następnie folia transferowa jest łączona z podłożem etykiety i ostatecznie utwardzana, aby związać farbę z podłożem i metalizowaną warstwą powłoki. W dalszym etapie folia nośna jest zdejmowana, a po jej oderwaniu na podłożu zostaje metalizowana warstwa powłoki.

Proces metalizacji może być prowadzony przed lub po drukowaniu w kolorze (zarówno technika cyfrową, jak i fleksograficzną). W przypadku gdy najpierw dokonywana jest metalizacja, uzyskane ostatecznie kolory, naniesione na tę warstwę, wyróżniają się połyskiem i dają mieniące się i żywe efekty świetlne i kolorystyczne, przypominające tęczę lub hologram. Jak zapewnia producent, DM-Uniliner może być stosowany do uszlachetniania nawet cienkich podłoży, nie ulegają one bowiem zniekształceniom i można je dalej przetwarzać. Metalizację można również zastosować po zadruku kolorem – sprawdzi się zwłaszcza przy podkreśleniu personalizowanych elementów lub różnych wersji językowych. Dodatkowo, jeśli część obszaru metalizacji pozostała niewykorzystana w procesie, możliwe jest ponowne uruchomienie rolek transferowych – niewykorzystane obszary można wykryć za pomocą czujnika nadruku i przenieść na podłoże w drugim przejściu metalizacji.

Warto podkreślić, że Kurz produkuje również wszystkie materiały eksploatacyjne wykorzystywane przez DM-Uniliner.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.