Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Rzeczywiste ekologiczne skutki przejścia na druk cyfrowy

Rzeczywiste ekologiczne skutki przejścia na druk cyfrowy

30% wszystkich wyprodukowanych dziś wyrobów odzieżowych nikt nigdy nie kupi. To 21 milionów ton tkanin trafiających bezpośrednio do śmieci. To 28 bilionów litrów wody (dość, aby 300 milionów ludzi przez całe życie miało co pić) zmarnowane na rzeczy, których nie chce rynek. Jeśli możemy produkować naszą odzież, nie zagarniając dla siebie zasobów wody… to czy nie powinniśmy tego robić?

Informacja reklamowa

Zrównoważony rozwój od dawna jest głównym przekazem reklamowym towarzyszącym sprzedaży odzieży i tekstyliów, ale jego wpływ na wprowadzanie rzeczywistych zmian wcale nie jest spójny. „Greenwashing”, czyli podejmowanie powierzchownych działań, aby chwalić się pozornie świadomą ekologicznie produkcją, unikając ciężkiej pracy związanej z rzeczywistą transformacją branży na lepsze, jest niestety powszechny (zobacz TUTAJ).

Kornit Atlas MAX

Istnieje jednak technologia, która stanowi oczywistą alternatywę dla nieekonomicznych, tradycyjnych mechanizmów produkcji, bez szkody dla jakości, kreatywności, uniwersalności tkanin czy szybkości produkcji. Firma Kornit Digital zobowiązała się uczynić ze zrównoważonego rozwoju coś więcej, niż tylko zwykłą marketingową paplaninę — więcej niż jakiś obiecywany ideał — dając markom, dostawcom i projektantom z całego świata narzędzia potrzebne do tworzenia w sposób, który zapewnia czyste sumienie i zadowala społeczność nabywców.

Kornit Presto MAX

Dlatego firma Kornit Digital wykorzystała znormalizowaną metodologię naukową, aby przeprowadzić ocenę cyklu życia (LCA) dwóch swoich kluczowych systemów do cyfrowej produkcji tkanin na żądanie, Kornit Atlas MAX i Kornit Presto. Wspierając swoje zobowiązanie do wyeliminowania wody i innych strat materiałowych z tradycyjnie nieekonomicznej działalności, firma Kornit może określić ilościowo następujące korzyści dla zrównoważonego rozwoju, wynikające z wprowadzenia tych technologii jako alternatywy dla sitodruku:

  • System Atlas MAX, przeznaczony do cyfrowej produkcji metodą DTG na skalę przemysłową, zużywa do 93% mniej wody i 66% mniej energii, wytwarzając do 82% mniej emisji gazów cieplarnianych.
  • System rolowy Kornit Presto, przeznaczony do jednoetapowej cyfrowej produkcji metodą DTF, zużywa do 95% mniej wody i 94% mniej energii, wytwarzając do 83% mniej emisji gazów cieplarnianych.

Chcesz uzyskać więcej informacji na temat działań firmy Kornit w zakresie poprawy czystości produkcji odzieży i tekstyliów w wymiarze globalnym? Chcesz się dowiedzieć, co możesz zrobić, aby zwiększyć zrównoważony rozwój własnej działalności, tworząc przy tym nowe możliwości biznesowe, zwiększając wydajność swojej firmy, wprowadzając nowe zastosowania produktowe i coraz wyższe marże zysku? Czytaj
TUTAJ.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.