Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Royalpack z nową wielkoformatową maszyną

Royalpack z nową wielkoformatową maszyną

Od lewej: Jan Korenc (Koenig & Bauer), Andrzej Tatar, Piotr Tatar (obaj Royalpack) i Michał Drożdż (Koenig & Bauer)

Fot. Koenig & Bauer (CEE)

Większe możliwości w zakresie drukowania, wyższa jakość i kontrola procesów, pozytywne aspekty środowiskowe – to tylko niektóre korzyści z inwestycji w maszynę Rapida 164-6+L ALV3 firmy Koenig & Bauer w Royalpack w Słonem koło Zielonej Góry, jakie wymienia jej właściciel Andrzej Tatar. 6-zespołowy system z wieżą lakierującą, wyposażony w dbające o wysoką jakość liczne systemy kontrolno-pomiarowe, umożliwiający różnorodne uszlachetnianie finalnych wydruków, np. w zakresie lakierowania matowego i UV, pozwolił firmie na jeszcze bardziej intensywny rozwój oraz zdobycie nowych klientów i zleceń, które wcześniej były poza jej zasięgiem.

Wdrożenie ma pomóc intensywnie rozwijającemu się przedsiębiorstwu osiągnąć zakładany przez nie na rok przyszły 25% wzrost obrotów. Royalpack specjalizuje się w produkcji tektury falistej i opakowań kartonowych kaszerowanych, wykonywanych w technice druku offsetowego. Oferuje kompleksową obsługę w zakresie projektowania, drukowania, kaszerowania, wycinania, klejenia, magazynowania oraz dostawy. Obsługuje głównie branże: spożywczą, chemiczną, kosmetyczną, budowlaną, RTV, zabawek – zarówno w kraju, jak i za granicą. Firma aktualnie zatrudnia ponad 100 osób, w 2019 r. rozbudowała do 12 tys. m2 swój zakład produkcyjny oraz stale powiększa park maszynowy, dzięki czemu zwiększyła swoje możliwości wytwórcze do 50 mln m2 różnego rodzaju produkcji poligraficznej rocznie.

„Przed zakupem Rapidy porównywaliśmy oferty innych producentów, ale ostatecznie to propozycja Koenig & Bauer okazała się skrojona na miarę naszych potrzeb, przede wszystkim ze względu na format maszyny – B0+, choć istotną rolę odegrały też wieloletnie, pozytywne relacje z tym dostawcą – mówi Andrzej Tatar. – Analizując nasze zlecenia z poprzednich lat okazało się, że przybywa nam zamówień na druk w sześciu kolorach. Wykonywaliśmy je na poprzedniej maszynie, ale wymagało to wdrożenia trybu dwuprzebiegowego, co generowało dodatkowy czas i koszty. Dlatego rozpoczęliśmy poszukiwania rozwiązania, które będzie bardziej wydajne dzięki poszerzonej gamie kolorów, a jednocześnie będzie w stanie realizować wymagające zamówienia na opakowania tekturowe, w tym wielokrotnego zastosowania, o innowacyjnych cechach i przełomowych parametrach użytkowych

stanowiła trzon nowoczesnej linii produkcyjnej do produkcji opakowań o bardzo wysokiej jakości nadruku offsetowego”.

Kolejny aspekt inwestycji w maszynę Rapida 164, jaki przynosi korzyści drukarni, to oszczędności czasowe. „Dzięki temu, że produkujemy tekturę dla własnych potrzeb, już od dłuższego czasu jesteśmy niezależni od jej dostawców, co sprawia, że możemy być elastyczni dla naszych klientów i dostosowujemy się do ich potrzeb – podkreśla Andrzej Tatar. – Już wcześniej mogliśmy wydrukować więc zlecenia w ciągu 2–3 dni. Jednak teraz, dzięki nowej maszynie, możemy przyjąć zlecenie i jeszcze tego samego dnia wieczorem dostarczyć gotowy produkt. Zlecenia spoza Polski to obecnie ponad 40% prac; ich różnorodność, logistyka jaka się z tym wiąże, wymagający klienci – wszystko to sprawia, że maszyna, na której drukujemy, musi gwarantować wysoką jakość i niezawodność. Ogromna liczba systemów kontrolno-pomiarowych, jaką oferuje Rapida sprawiła, że czujemy się teraz bezpieczni, a komfort naszej pracy jest większy. Ma ona bowiem m.in. system pełnego monitoringu przebiegu druku z odczytem kolorów na każdym jego etapie. System QualiTronic mierzy każdy arkusz i co dziesiąty automatycznie koryguje nafarbienie. To sprawia, że jakość wydrukowanej pracy od pierwszego do ostatniego arkusza jest na najwyższym poziomie. System ten umożliwia także przedstawienie dokumentacji całego procesu klientom przy ich ewentualnych zastrzeżeniach, co ułatwia relacje z nimi w razie ewentualnych wątpliwości”.

Kolejną ciekawą opcją w maszynie, jaką wymienia Andrzej Tatar, jest system oczyszczania arkuszy: „To bardzo ważny element np. przy drukowaniu czarnej apli. W maszynie Rapida 164 każdy arkusz jest bowiem na wejściu czyszczony, co powoduje znaczne zmniejszenie liczby arkuszy próbnych, co z kolei przyspiesza osiągnięcie pierwszej odbitki nakładowej. Dużą zaletą jest też opcja wymiany wałków rastrowych w wieży lakierującej, która odbywa się tu bez zbędnych przestojów i dzięki temu nie opóźnia naszej produkcji, oraz niskie zużycie energii elektrycznej, która w naszym kraju w ostatnim czasie znacznie zdrożała”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.