Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Ricoh wprowadza drukarkę do tekstyliów

Ricoh wprowadza drukarkę do tekstyliów

W ostatnim czasie japońska firma wprowadziła na rynek model Ri 100 do bezpośredniego drukowania na tekstyliach. Urządzenie zostało opracowane z myślą o drukowaniu niskich nakładów. Nowy model dołączy do oferowanych już przez Ricoh drukarek do bezpośredniego zadruku tekstyliów Ri 3000 i Ri 6000.

Drukarka Ricoh Ri 100 umożliwia zadrukowywanie promocyjnych i personalizowanych produktów „na żądanie” - T-shirtów, toreb z tkaniny, pokrowców na poduszki czy bluz. Może ona drukować na materiałach bawełnianych oraz mieszankach z co najmniej 50-procentową zawartością bawełny. Firma Ricoh spodziewa się zainteresowania głównie ze strony przedstawicieli branży modowej, uniwersytetów i szkół, właścicieli marek, małych i średnich przedsiębiorstw, sklepów z elementami wystroju wnętrz, ugrupowań młodzieżowych, klubów sportowych i organizatorów imprez charytatywnych. Model Ri 100 posiada funkcję łączności bezprzewodowej, a do jego wyposażenia standardowego należy oprogramowanie do obróbki grafiki i dodawania tekstu. Na liście wyposażenia opcjonalnego znajduje się m.in. moduł do wykańczania Ricoh Rh 100. Nowa drukarka wykorzystuje piezoelektryczną technologię druku atramentowego Ricoh oraz technologię zmiennej wielkości kropli. Urządzenie oferuje wydruki w rozdzielczości 1200 x 1200 dpi.

Drukarka Ricoh Ri 100 od kwietnia będzie dostępna na rynku brytyjskim, holenderskim i hiszpańskim, zaś w pozostałych krajach regionu EMEA późną wiosną.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.