Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Rewolucja w rodzinie EIZO ColorEdge

Rewolucja w rodzinie EIZO ColorEdge

EIZO wprowadza na rynek nową linię monitorów z serii ColorEdge przeznaczonych zarówno do profesjonalnych zastosowań graficznych, jak i, co jest nowością, dla mniej wymagających użytkowników, w których działalności istotne jest prawidłowe odwzorowanie barw. W skład nowej linii wchodzą trzy serie z 5 modelami.

Każda z serii ma pakiet funkcji i opcji oraz ceny dostosowane do poszczególnych grup użytkowników. Niezmienne pozostają: możliwość kalibracji sprzętowej, układ wyrównujący podświetlenie matrycy i indywidualna regulacja krzywej gamma każdego egzemplarza, który opuszcza fabrykę w Japonii.

 

Seria CG stanowi kontynuację obecnej linii ColorEdge i dalej będzie kierowana do profesjonalistów z zakresu fotografii, prepressu, edycji wideo, postprodukcji i innych dziedzin graficznych, które wymagają najbardziej zaawansowanych monitorów. Wśród najważniejszych cech można wymienić możliwość autokalibracji z zastosowaniem wbudowanego czujnika, szeroką przestrzeń odwzorowywanych barw, zdefiniowane tryby odwzorowania kolorów charakterystyczne dla broadcastowych standardów oraz oprogramowanie do kalibracji i kaptur w komplecie. Nowe modele to 27-calowy ColorEdge CG276 i 24-calowy ColorEdge CG246.

 

Natomiast seria CX przeznaczona jest do zastosowań półprofesjonalnych oraz dla zaawansowanych amatorów, na przykład studentów szkół graficznych i fotograficznych. Modele z tej serii mają wbudowany nowego typu czujnik autokalibracji, który utrzymuje parametry na pożądanym poziomie, po kalibracji dokonanej urządzeniem zewnętrznym. Panele charakteryzuje możliwość reprodukcji szerokiej gamy kolorów, obejmującej prawie w całości przestrzeń Adobe RGB. W tym przypadku, oprogramowanie do kalibracji i kaptur dostępne są jako opcje. Pierwsze modele z tej serii to ColorEdge CX270 (27”) i ColorEdge CX240 (24.1”).

 

Modele z serii ColorEdge CS adresowane są dla najmniej wymagających użytkowników – na przykład osób stawiających pierwsze kroki w dziedzinie fotografii i projektowania. Tak jak seria CX, posiadają one wbudowany czujnik kontrolujący parametry kalibracji. Różnią się od nich węższym gamutem – ich możliwość odwzorowania obejmuje większość przestrzeni sRGB. Pierwszym przedstawicielem nowej serii jest model ColorEdge CS230 (23”).

 

W przypadku serii CG, wbudowany czujnik do kalibracji zapożyczono ze starszych modeli ColorEdge. Umieszczony w przedniej części obudowy, wysuwa się z niej w momencie, kiedy według harmonogramu, należy dokonać kalibracji. Kalibracja może zostać przeprowadzona po godzinach pracy, kiedy komputer nie jest wykorzystywany.

 

Czujniki w serii CX i CS również umieszczono w obudowie. Dostępne jako opcja oprogramowanie ColorNavigator pozwala w prosty sposób dostosować parametry monitora do wyników uzyskanych wcześniej, podczas kalibracji wykonanej z użyciem urządzenia zewnętrznego.

 

W serii CG i CX EIZO zastosowało dwa innowacyjne rozwiązania, których celem było poprawienie stabilności obrazu. Pierwszą z nich jest redukcja o 75% czasu koniecznego do stabilizacji jasności i nasycenia kolorów, po włączeniu monitora. To, co zajmowało wcześniej 30 minut, trwa obecnie 7. Drugim rozwiązaniem jest układ DUE (digital uniformity equalizer), który koryguje wahania jasności tak, jak to było w przypadku wcześniejszych modeli ColorEdge, ale obecnie utrzymuje również na tym samym poziomie temperaturę kolorów i jasność, w sytuacjach, kiedy zmienia się temperatura otoczenia (np. podczas sesji w plenerze).

 

Wszystkie modele z serii ColorEdge mają złącza DVI-I, HDMI oraz DisplayPort umożliwiając podłączenie ich do różnego typu kart graficznych. Interfejs HDMI pozwala ponadto na bezpośrednie podłączenie cyfrowych aparatów fotograficznych. Dodatkowo, w obudowie umieszczono koncentrator USB, z 2 portami upstream i 2 portami downstream.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.